Milliyet Sanat Dergisinin Temmuz 2023 Sayısı

Milliyet Sanat Dergisinin Temmuz 2023 SayısıMargot Robbıe’li
“Barbıe”
 
Milliyet Sanat
Dergisinin
Temmuz 2023
Sayısı Çıktı
 
Milliyet Sanat dergisinin Temmuz 2023 sayısı çıktı
 
Milliyet Sanat, Temmuz 2023 sayısını son yılların en çok konuşulan yapımlarından “Barbie” ile açıyor. Greta Gerwig’in yönettiği ve senaryosunu Noah Baumbach ile beraber yazdığı film,  Margot Robbie ve Ryan Gosling gibi yıldız oyuncularıyla dikkat çekerken plastik dünyadaki plastik karakterler gibi görünen Barbie ve Ken’in kendi kişiliklerini ve gerçek dünyayı keşfetme hikâyesini anlatıyor.
 
İkinci stüdyo albümü “Parti İptal”i henüz yayınlayan ve kendi kuşağının en çok konser veren isimlerinden biri olan Emir Can İğrek’in soruları içtenlikle yanıtladığı söyleşisi, Milliyet Sanat’ın yeni sayısında sevenleriyle buluşuyor. Mine Söğüt, Özden Dilek Karakışla ve Meryem Şahin’in, Söğüt’ün “Deli Kadın Hikâyeleri” adlı eserinden uyarlanan “Deli Kadın” oyununu; yazar Fidan Terzioğlu’nun çağdaş sinemaya iz bırakmış yedi bilim kurgu klasiği eşliğinde okurları ‘sufî’ bir yaklaşıma çağırdığı İnsanı İnsan Yapan Nedir? kitabını anlattığı söyleşiler gibi dikkat çekici daha birçok özel röportaj da okurları bekliyor.
 
Temmuz 2023 sayısında ayrıca, 7 – 19 Temmuz arasında gerçekleşecek 30. İstanbul Caz Festivali; İspanyol çağdaş fotoğrafçı Isabel Muñoz’un Pera Müzesi’nde devam eden ve Göbeklitepe bölgesindeki arkeolojik sit alanlarından edindiği izlenimleri sanatıyla yorumladığı “Yeni Bir Hikâye” başlıklı sergisi gibi kültür sanat dünyası gündemine dair haberler yer alıyor. Deniz Yüce Başarır ise, edebiyat tarihinin önemli mekânlarını anlattığı yeni köşesi “Edebiyat Aleminde Bir Hayalet Avcısı”nın yeni yazısında okurları, gelenekselin sınırlarını sonuna kadar zorlayan, sanat dolu yoğun bir hayat sürülen Charleston çiftliğine davet ediyor.
 
Milliyet Sanat’ın müzik, edebiyat, plastik sanatlar, sinema, podcast ve sahne sanatları sayfalarında daha birçok ilgi çekici röportaj, kültür sanat dünyasının nabzını tutan renkli haberler, köşe yazıları ve kapsamlı incelemeler sanatseverleri bekliyor. 
 
Kitabevlerinde, marketlerde, Getir’de, Trendyol’da, shopier.com’da ve dijital uygulamalarda okurlarını bekleyen Milliyet Sanat ayrıca, dergiyi 0850 224 02 22 numaralı çağrı merkezini arayarak satın alan okurların kapısına kadar götürüyor.
 

 

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir