Karınca Filminin İlk Gösterimi

7. Boğaziçi
Film Festivali'nde
Yönetmen
Nazif Tunç'un
Karınca Filminin
İlk Gösterimi
 
Yönetmen Nazif Tunç'un Karınca filminin ilk gösterimi 7. Boğaziçi Film Festivali’nde 21 Ekim'de gerçekleştirilecek.
 
Nazif Tunç'un yönetmenliğini üstlendiği Karınca filminin ilk gösterimi 7. Boğaziçi Film Festivali’nde yapılacak.
 
Festival Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ve İstanbul Medya Akademisi tarafından düzenleniyor.
 
Film, 18-25 Ekim'de gerçekleştirilecek festivalin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda sinemaseverlerle buluşacak.
 
İlk gösterimi 21 Ekim'de Atlas Sineması'nda yapılacak Karınca filmi, aynı kategori içerisinde yarışan 9 film arasında yer alacak.
 
Film, yaptığı yardımın, istenilmeyen sonuçlara yol açacağını öğrenen bir adamın, hatasını telafi etmek için giriştiği ölümüne mücadeleyi anlatıyor.
 
Yönetmen Nazif Tunç, Karınca filminin çıkış noktası olarak Kuran'da geçen Neml suresinin esas alındığını belirtiyor ve ekliyor: "Karınca (Neml) suresinin 17. 18. ayetinde Allah bize karıncayı bambaşka bir örnek olarak veriyor. Telaşlı, tedirgin, korkak, öldürülmekten çekinen, yuvası dağılmak üzere olan bir hayvan olarak gösteriyor. Ben bunu aldım ve günümüzde bir canlı bombanın haline dönüştürdüm. Karınca bizim filmimizde canlı bomba adayı olan bir kız oldu. Bilmeden, iyilik olsun diye bunu patlayacağı yere getiren bir adamın o kızı yani o karıncayı tekrar yuvasına, esenliğine kavuşturmak için hayatını feda etmesi üzerine bir hikâye kurduk."
 
TRT'nin ortak yapımcılığında çekilen filmin senaryosunda Tunç'la beraber Halit Karaata'nın imzası bulunuyor.
 
Görüntü yönetmenliğini Yerkinbek Ptyraliyev'in yaptığı, müzikleri Taner Demiralp tarafından hazırlanan Karınca filminde Halit Karaata, Hacer Kızılhan, Oktay Dal ve Birgen Engin başrolü paylaşıyor.
 
Filmin Konusu
 
"Nakliye kamyonunda uzun yol şoförü olan Şemsi, dağ yolunda önüne çıkan Fidan adındaki genç kızı İstanbul'a iyilik olsun diye getirmiştir. Fidan'ın canlı bomba eylemlerinde kullanılmak üzere terör örgütü tarafından ayartıldığını çok sonra öğrenen Şemsi, gerçekleştirilecek katliamlarda kızı İstanbul'a getirmekle sorumluluğu olduğunu düşünür. Eylem gerçekleşmeden Fidan'ı bulmak, terör örgütünün elinden kurtarmak, sağ salim yuvasına teslim etmek kararlılığındadır. Vicdanını rahatlatmak için her türlü kefareti ödemeye hazırdır."
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir