blank

İyilik İçin Sanat Derneği Karma Sergisi

İyilik İçin Sanat Derneği Karma SergisiÜç Ayrı Projede
Yer Alan Eserlerle
İyilik İçin Sanat Derneği
Karma Sergisi
Step İstanbul’da
 
İyilik İçin Sanat Derneği Karma SergisiTürkiye’de sanat ortamının gelişimine katkıda bulunmayı amaçlayan, sergilerden elde ettiği gelirin tamamıyla sanatçıları destekleyen İyilik İçin Sanat Derneği, hayata geçirdiği üç projesinde üretilen eserlerle Step İstanbul’da yerini aldı
 
İyilik İçin Sanat Derneği Karma SergisiContemporary İstanbul ve TOMTOM Designhood iş birliğiyle “Sanat herkesin hayatının bir parçası olmalıdır” fikriyle hayata geçirilen Step İstanbul. bu yıl 18-22 Kasım tarihlerinde Taksim 360 Projesi’nde gerçekleştiriliyor.
 
İyilik İçin Sanat Derneği Karma SergisiStep İstanbul, 16-17 Kasım’daki ön gösterimin ardından 18 Kasım Çarşamba günü kapılarını açtı. İyilik İçin Sanat Derneği, karma sergi ile etkinliğe katılıyor. Hayata geçirdiği Pasajda Bir Yıl, Anadolu’dan İzlenimler ve Atölye Cer projelerinde yer alan sanatçıların eserlerini sergiliyor.

İyilik İçin Sanat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Selin Bozkurt, Artweeks@Akaretler karma sergisinde 27 işle rekor satış gerçekleştirdiklerini anımsattı.
 
Selin Bozkurt, sanatseverlerin ve koleksiyonerlerin derneğin çalışmalarına verdikleri destekten dolayı memnuniyetlerini dile getirdi. Derneğin kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşu olduğunu ve sergilerden elde ettikleri gelirlerin tamamının sanat ortamının sürdürülebilirliğine kaynak olarak aktarıldığını vurguladı. Yeni rekorlar kırmak istediklerini söyleyen Selin Bozkurt, Step İstanbul’da düzenlenen karma sergi için tüm sanatseverlerden ilgi ve destek beklediklerini sözlerine ekledi.
 
blankblank
 
İyilik İçin Sanat Derneği, ilk olarak Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden yeni mezun gençlere daha ileri eğitimler vermek üzere Pasajda Bir Yıl projesini hayata geçirdi. Ardından Anadolu’daki üniversitelerin güzel sanatlar fakültelerinde eğitimlerini sürdüren genç sanatçıların eğitimini desteklediği Anadolu’dan İzlenimler projesini devreye aldı. Dernek ayrıca Türkiye’nin sanata değer katan gayrimenkul markası Ege Yapı iş birliğine giderek profesyonel sanatçıların katılımıyla Atölye Cer projesini gerçekleştirdi.
 
blankblank
 
İyilik İçin Sanat Derneği’nin üç projesinde yer alan sanatçılar, eserlerini Step İstanbul’da A1-122 numaralı alanda sanatseverlerin beğenisine sunuyor.
 
blankblank
 
İyilik İçin Sanat Derneği’nin üç projesinde yer alan sanatçıların birbirinden değerli eserleriyle yer aldığı serginin küratörlüğünü Dr. Feride Çelik üstleniyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında etkinliğe HES kodu ile giriş yapılacak. Sergiyi ziyaret etmek isteyenler biletleri Biletix üzerinden satın alabilecekler. Etkinlik aynı zamanda çevrimiçi olarak da ziyaret edilebilecek. Çevrimiçi platforma www.stepistanbul.com.tr adresi üzerinden erişim sağlanabilecek.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir