Hatice Celebcioğlu “Duruş” Resim Sergisi

Hatice Celebcioğlu’nun “Duruş” adını verdiği kişisel resim sergisi Caddebostan Kültür Merkezi’nde 12 Mart 2017 tarihine kadar sanatseverlerin gezip görmesine açık olacak.

Hatice Celebcioğlu “Duruş” adını verdiği kişisel sergisiyle bir kez daha sanatseverlerle buluşuyor.
 
Sanatçı bu sergisindeki resim çalışmalarında renklerin dilini kullanıp, hayatın soyut ya da somut zıtlıklar çatışmasından yola çıkarak, kendi iç dünyasındaki duygularını tuvale aktarmış.
 
Her bireyin doğada canlı ve cansız tüm varlıklara karşı dürüst bir duruş sergilemesine inandığını söyleyen sanatçı bu resim sergisine ilişkin olarak şunları söyledi: “İnsan olarak bizlerin tüm olumsuzluklara inat; doğru, açık, adaletli, vicdanlı, kibar, güvenilir gibi erdemlerle donanmış bir tavrı, bir tutumu, bir davranışı olmalı ki duruşu da sağlam olsun. Ne kadar doğru duruş ve doğru tavır sergilenirse bir o kadar da mutlu toplum oluşacaktır. Bu yüzden duruşun insanın iç dünyasını yansıttığına inanıyorum ve sanatseverlerin eserlerimdeki figürlerde kendi tavır ve duruşlarını bulmalarını diliyorum.”
 
Ressam Hatice Celebcioğlu, modern ekspresyonist ama bazen de soyut ve figüratif tarzın ön planda olduğu çalışmalarıyla, sanatsever izleyicilerini renklerle duyguların sorgulandığı bir dünyayı keşfe davet ediyor.

05 Mart-12 Mart 2017 tarihleri arasında gezilebilecek sergide akrilik ve yağlı boya eserlerin yanında kâğıt üzeri çalışmalar da yer almaktadır.
 
Açılış / Kokteyl
 
05 Mart 2017
Saat:17.00-19.00 arası
Caddebostan Kültür Merkezi
3.Kat Fuaye Alanı
 
Bağdat Cad. Haldun Taner Sok. No:11
Kadıköy / İstanbul
Telefon:(0216) 467 36 00
 
 
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir