blank

Hasan Kaçan Sanatın Önemini Anlattı

Hasan Kaçan Sanatın Önemini Anlattı"Gündem Dışı
Konuşmalar"
 
Karikatürist
ve Oyuncu
Hasan Kaçan
Sanatın Önemini
Anlattı
 
Saadettin Acar moderatörlüğünde, Beykoz Belediyesi Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen "Gündem Dışı Konuşmalar" söyleşisinde karikatürist ve oyuncu Hasan Kaçan sanatın önemini anlattı.
 
Hasan Kaçan Sanatın Önemini AnlattıKarikatürist ve oyuncu Hasan Kaçan, insan ruhunun sanata ihtiyacı olduğunu belirtti.  "Sanatın olmadığı toplumlarda incelik ve zarafet ortadan kalkar. Sosyal hayatın içinde sanat olduğu zaman huzur ve sükûnet beraberinde gelir." dedi.
 
Sanatın endüstri haline geldiğini ifade eden Kaçan, sanatta farklı düşüncelerin olabileceğine işaret etti.
 
Hasan Kaçan Sanatın Önemini AnlattıKaçan, "Düşünceler değişebilir. İnsanların düşüncelerinin değişmesine çok şahit oldum. Ancak insanın duruşu değişmemeli kanaatindeyim. Eğer insan ahlaklıysa dürüstse iyi ve emin bir insan olarak tanınıyorsa onun hangi görüşten olduğunun bir önemi yoktur." dedi.
 
Kaçan, tarihte padişahların, şehzadelerin, hanım sultanların ve diğer meslek sahibi şahsiyetlerin sanatla bir şekilde meşgul olduklarını söyledi. "İnsan ruhunun sanata ihtiyacı var. Hasan Kaçan Sanatın Önemini AnlattıSanatın olmadığı toplumlarda incelik ve zarafet ortadan kalkar. Sosyal hayatın içinde sanat olduğu zaman huzur ve sükunet beraberinde gelir." dedi.
 
Sanatı bir zamanlar çıkardığı derginin de adı olan Ustura’ya benzettiğini ifade eden sanatçı, o usturanın doğru ve düzgün kullanıldığında insanların ihtiyacını gördüğünü ancak toplumlara zarar vermek için de kullanılabileceğini dile getirdi.
 
Sosyal medyanın kutuplaştırıcı etkisine de değinen Kaçan, sosyal mecralarda sürekli kötü ve yanlış şeylerin paylaşıldığını zamanla bunların normalleşeceğinden endişe ettiğini belirtti.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir