blank

Hareket Sekiz Filmi Sinemalarda

blankYönetmen
Ali Yorgancıoğlu'nun
Hareket Sekiz Filmi
Sinemalarda
 
Yönetmen Ali Yorgancıoğlu'nun komedi türündeki Hareket Sekiz filmi sinemalarda.
 
Senaryosunu Ayberk Çınar'ın yazdığı Hareket Sekiz filmi 4 Ekim 2019 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda.
 
Hareket Sekiz filmi Rus mafya liderinin peşine düşen üç polis memurunun etrafında dönen olayları anlatıyor.
 
blankFilmin oyuncu kadrosunda Ali Sunal, Onur Atilla, Devrim Yakut, Gürgen Öz, Bihter Dinçel, Sarp Bozkurt, Hakan Bilgin, Hande Katipoğlu, Aykut Taşkın gibi isimler yer alıyor.
 
Rus mafyasına karşı sürdürecekleri büyük mücadeleyle ilgileri üzerine toplayacak olan başarısız polis memurlarından sakar polis Bünyamin'i Ali Sunal canlandırıyor. Kumar düşkünü polisi Onur Atilla; deneyimsiz stajyer polisi ise Sarp Bozkurt canlandırıyor. Rus mafya babasına ise Müthiş Bir Film, Zaman Makinesi 1973, Romantik Komedi gibi yapımlardan tanıdığımız başarılı komedyen Gürgen Öz hayat veriyor. Stajyer polis memurunun annesine usta oyuncu Devrim Yakut; polis muhabirine Bihter Dinçel; polis memurları yüzünden pek de iyi bir dönemden geçmeyen Emniyet Müdürü'ne Hakan Bilgin; Bünyamin'in karısına Hande Katipoğlu hayat veriyor.
 
Yapımcılığını dada vision’un yaptığı filmin müziklerini Murat Başaran ve Mayki besteledi.
.
Filmin 1 Ekim’de galası yapıldı
 
Komedi filmlerinde iddialı isimlerin yer aldığı ‘Hareket Sekiz’ filminin galası 1 Ekim gecesi, İstanbul’da gerçekleştirildi.
 
Türkiye ve Azerbaycan’da çekimleri yapılan ‘Hareket Sekiz’ filminin galası 1 Ekim gecesi, İstanbul'da yapıldı.
 
Galada konuşan, filminin başrol oyuncularından Ali Sunal; “Gülmekten çekemediğimiz sahneler oldu. Biz filmi yaptık, söz seyircide inşallah seyirci çok sever” dedi.
 
Film, izleyicileri güldürme konusunda iddialı.
 
Filmin Konusu
 
Bu zamana kadar tesadüfi başarılar elde eden polis memurları Bünyamin, Reşat ve Kazım’ın zorlu bir görevi vardır. Rus mafya lideri Zolka, büyük bir kaçakçılık peşindedir. Zolka, bor madenini, özel bir silahta kullanılması için Türkiye’den yurt dışına kaçırmayı planlamaktadır.
 
Rus mafyasının alt etmekle görevlendirilen Bünyamin, Reşat ve Kazım, kendilerini zorlu bir maceranın içinde bulurlar. Başlarına geleceklerden habersiz büyük bir kargaşanın içine düşün üç polis, Rus mafyasını alt etmeyi başarabilecek midir?
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir