Bodrum’da Karma Resim Sergisi

11 Sanatçının
Çeşitli Eserleriyle
Bodrum’da
Karma Resim
Sergisi
 
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi Ebulfez Ferecoğlu Resim Atölyesi’nin Bodrum’da Karma Resim Sergisi sanatseverlerle buluşuyor. Sergi, 25 Haziran 2018 – 29 Haziran 2018 tarihleri arasında sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.
 
Sergi; Taşev, Kumbahçe Mah. Paşa Tarlası Sok. No:31 Bodrum-Muğla adresinde.
Açılış Kokteyli 25 Haziran 2018 günü 18.00-20.00 saatlerinde olacak.
 
"Artık gelenekselleşmiş olan bu “Yılsonu Sergisi” konsepti sanatçılara izleyiciyle buluşma olanağı sunuyor  Sene içinde farklı üsluplarda ve konularda çalışmış olan sanatçılar, son dönem işlerini sanatseverler ile buluşturuyor. Figüratif ağırlıklı, fakat soyut sanata da yer verilen sergide,  pek çok farklı ve kişisel eser bir arada izleyiciye sunuluyor."
 
Bodrum Taşev, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi Ebulfez Ferecoğlu Resim Atölyesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Aliye Öz, Ayşe Orhun, Bilge Esen, Çiğdem Pektaş, Gül Aliçe, Hatice Celebcioğlu, Kadriye Özkan, Oya Arutan, Selma Kadriye Yurtlu, Songül Torunoğlu, Şenay Özel eserlerinden oluşan karma sergiye ev sahipliği yapıyor.
 
Artık gelenekselleşmiş olan bu “Yılsonu Sergisi” konsepti sanatçılara izleyiciyle buluşma olanağı sunuyor  Sene içinde farklı üsluplarda ve konularda çalışmış olan sanatçılar, son dönem işlerini sanatseverler ile buluşturuyor. Figüratif ağırlıklı, fakat soyut sanata da yer verilen sergide,  pek çok farklı ve kişisel eser bir arada izleyiciye sunuluyor.
 
İnsanı, insan yapan özelliklerin en başında, “düşünebilmesi ve bu düşüncelerini ifade edebilmesidir” diyen sanatçılar, güncel hayatın akışında, düşüncelerinin özgürce ifade edebilme olgusunu hayal güçlerini katarak, renklerin dili ve çizgiler ile görselliğe aktardıklarını söylüyorlar.
 
Sanatın insan hayatındaki önemine dikkat çeken sanatçılar, izleyicilerini düşüncelerinin renklerine davet ediyorlar.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir