Bir Aşk İki Hayat Filmi Sinemalarda

Yönetmen
Ali Bilgin'in
Bir Aşk İki Hayat
Filmi Sinemalarda
 
Başrollerini Engin Akyürek ve Bergüzar Korel’in paylaştığı Bir Aşk İki Hayat filmi 15 Şubat 2019 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda.
 
Filmin başrollerinde “Yabancı Damat”, “Fatmagül’ün Suçu Ne?”, “Kara Para Aşk”, “Bil Eylül Meselesi” gibi yapımlardan tanıdığımız Engin Akyürek ile “Binbir Gece”, “Karadayı”, Vatanım Sensin” gibi yapımların yıldızı Bergüzar Korel var.
 
Engin Akyürek, yönetmen Umut karakterine, Bergüzar Korel ise mimar Deniz karakterine hayat vermiş.
 
“Bir Aşk İki Hayat” filminin yönetmen koltuğunda Ali Bilgin oturuyor.
 
Filmin Özel Gösterimi
 
Engin Akyürek ve Bergüzar Korel’i ilk kez bir araya getiren filmin hafta başında özel gösterimi Soho House’da yapıldı.
 
Filmden önce basının sorularını yanıtlayan oyuncular, sinemaseverleri sıcak bir aşk hikâyesinin beklediğini söylediler. Başrol oyuncuları Engin Akyürek ve Bergüzar Korel filmin, izleyenlerin kendi hayatlarındaki seçimleri de sorgulatacağını ve herkesin kendi hayatından küçük bir yansımayı göreceğini eklediler.
 
Senaryosunu Burcu Görgün Toptaş ve Özlem Yılmaz’ın yazdığı filmin oyuncu kadrosunda  Engin Akyürek ve Bergüzar Korel dışında İpek Bilgin, Merve Dizdar, Osman Sonant ve Serhat Parıl gibi önemli isimler var.
 
Filmin Konusu
 
Bir Aşk İki Hayat, basit bir konu hakkında yaptığı tercihlerle farklı yönlere savrulan bir adamın hikâyesini konu ediyor.
 
Umut, kendi filmlerini çekmeye çalışan, bağımsız bir yönetmendir. Moda'da köpeği ile birlikte yaşayan Umut'un hayatı, bir gece vereceği kararla bambaşka bir hal alır.
 
Genç adam, hayatının değişeceğinden habersiz bir şekilde köpeği ile dışarı çıkmaya karar verdiğinde, hayatının aşkı ile tanışma fırsatı bulur. Aşk ve hayatın sonsuz seçenekleri arasında neyin doğru olduğunu bilmeden ilerleyen Umut, başarılı bir mimar olan Deniz ile tanışır.
 
Diğer seçeneğe karar verdiğinde ise uçurumun kenarına sürüklenmesine neden olacak olaylar silsilesi başlar.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir