blank

Babamın Ceketi Filmi Sinemalarda

blankYönetmen
Müfit Can Saçıntı’nın
Babamın Ceketi Filmi
Sinemalarda
 
Evlilik hazırlığı yapan "Ferhat" ve "Aslıhan"ın yaşadıklarını anlatan Babamın Ceketi filmi sinemalarda.
 
Aile komedisi Babamın Ceketi filmi 5 Ekim Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda.
 
blank“Babamın Ceketi” filminin yönetmen koltuğunda Mandıra Filozofu, Yengen ve Şengen, Yaşamak Güzel Şey gibi yapımların da yönetmenliğini üstlenen Müfit Can Saçıntı oturuyor.
 
blankOyuncu kadrosunda Ayşen Gruda, Suat Sungur ve Yalçın Menteş gibi usta isimlerin yanı sıra Müfit Can Saçıntı, Mert Turak, Erkan Can, Elif Nur Kerkük, Banu Manioğlu, Ahmet Arıman, Tuncay Akça, Sami Aksu gibi isimlerin de yer aldığı filmin senaryosu da Saçıntı’nın imzasını taşıyor.
 
blankFilm için 3 ay karate ve silah tutma eğitimi alan başrol oyuncusu Mert Turak "Ferhat" karakterini canlandırdığını belirtti: "Bu hikâyede kendisini seven insanları sonradan anlayan, ona değer veren insanların sonradan farkına varan Ferhat'ı oynuyorum. Filmimizin böyle bir dramatik ya da trajikomik bir yanı var." dedi.
 
Turak, filmin herkese dokunan hem festival hem drama hem romantik komedi hem de belgesel bir film olduğunu söyledi.
 
blankTurak, son dönemde tartışılan komedi filmlerindeki espri düzeylerine de değindi: "Böyle edepli, namuslu komedi filmi de olur tabii. Neden olmasın? Her şey mi belden aşağı olacak yani? Hayır. Böyle de yapılabilir. Müfit ağabey de bunu çok güzel yazmış. (Bu film) Komedide, hayatta, ilişkide, aşkta, anne ve baba ilişkilerinde yitirdiğimiz birçok şeyi hatırlatıyor. Bence değerli bir iş." dedi.
 
Filmin Konusu
 
Babamın Ceketi, evlenebilmek için iş bulmaya çalışan bir gencin hikâyesini anlatıyor. Bir süredir birlikte olan Ferhat ve Aslıhan ilişkilerini evlilikle taçlandırmak istemektedir. Fakat Ferhat’ın işsiz olması evlenmeleri önünde büyük bir engeldir. Bu sırada Aslıhan’ın babasının kalp krizi geçirmesi durumu daha da çıkmaza sokar. Aslıhan’ın babası yaşadığı sağlık sorunu sonrası kızına evlenmesi için baskı yapmaya başlar. Babası ölmeden önce kızının mürüvvetini görmek istemektedir. Fakat bunun için Ferhat’ın iş ve düğün için para bulması gerekir. Bu süreçte Ferhat’ın en büyük destekçilerinden biri de babası İbrahim’dir. Oğlunu okutarak en iyi babalığı yaptığını düşünen İbrahim şimdi de ona iş aramaya başlar. Mahalleden arkadaşı Penguen Ersin’in de yardımıyla iş aramaya başlayan Ferhat kendisini türlü maceraların içerisinde bulur.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir