blank

Ayan Beyan Korontina Oyunu Evlerde

Ayan Beyan Korontina Oyunu EvlerdeKırmızı Kalem
Sanat Merkezi
Ayan Beyan Doğaçlama
Tiyatro Grubu
 
Ayan Beyan Korontina
Oyunu Evlerde
 
Kovid-19 öncesi kapalı gişe oynayan Ayan Beyan Doğaçlama Tiyatro Grubu oyuncularının Ayan Beyan Korontina oyunu evlerde
 
Ayan Beyan Korontina Oyunu EvlerdeAntalya'daki Kırmızı Kalem Sanat Merkezi Ayan Beyan Doğaçlama Tiyatro Grubu, korona virüsü tedbirleri kapsamında evlerinden yaptıkları canlı yayınlarla doğaçlama gösteriyi izleyicinin beğenisine sunuyor.
 
Antalya'daki Kırmızı Kalem Sanat Merkezi Ayan Beyan Doğaçlama Tiyatro Grubu, korona virüsü tedbirleri kapsamında geçici olarak evlerinden sahne almaya başladı.
 
blankAntalya'daki Kırmızı Kalem Sanat Merkezi çatısı altında faaliyet gösteren Ayan Beyan Doğaçlama Tiyatro Grubu yeniden sahneleri ve seyircilerine kavuşmak için gün sayıyor.
 
blankBu süreci değerlendirmek ve insanları eğlendirmek isteyen grup, evlerinden yaptıkları canlı yayınlarla seyircilerinin karşısına çıkıyor.
 
Grubun sosyal medya hesaplarından canlı yayımlanan doğaçlama gösteriye, seyirciler de evlerinden interaktif olarak katılma şansı buluyor. Tiyatro grubunun üyeleri, izleyicileriyle yeniden bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyor.
 
"Evlere sanat, eğlence, kahkaha götürmeye çalıştık"
 
Merkezin genel sanat yönetmeni Kutsal Kaynak, Kovid-19 salgını öncesi oyunlarının kapalı gişe oynadığını, çok sayıda takipçilerinin bulunduğunu söyledi. Sahnenin kapanmasının ardından, izleyicinin kendilerine oyunlarla ilgili sorular sormaya başladığını anlattı. Kaynak, grup üyeleriyle konuşarak, oyunları merkezin sosyal medya hesaplarından canlı yayımlamaya karar verdiklerini vurguladı.
 
Kaynak, oyunun adını da korona ve karantina kelimelerinden esinlenerek, "Ayan Beyan Korontina" koyduklarını belirtti. "Bazı yerleri revize ettik, bazı bölümleri çıkardık ve eklemeler yaptık. Tabii ki sahnenin tadını, havasını yakalaması kolay olmasa da en azından karantina sürecinde insanların hastalık gibi sebeplerle yaşadıkları bu kaygılı durumda biz de üzerimize düşeni yapmaya çalıştık. Evlere sanat, eğlence, kahkaha götürmeye çalıştık. Olumlu tepkiler de aldık." dedi.
 
Aynı sahnedeler ama birbirlerinden uzaktalar
 
Tiyatro oyuncusu Başak Polat da doğaçlama tiyatronun seyirciden enerjisini alan bir yapıya sahip olduğunu belirtti.
 
Polat, çevrimiçi sistemdeki en büyük güçlüklerden birinin de seyircinin enerjisi olduğunu anlattı:
 
"Seyircinin alkışı, kahkahası, oyuncunun gözlerindeki o enerji, hepsi bir bütün. Haliyle bunların yokluğunu hissediyoruz. Sadece küçük bir ekranın karşısındayız. Başlarda avuçlarımdan terler aktığını hissettim. Oyuncu arkadaşımdan güven alarak oynuyorum. Aynı sahnedeyiz ama o benim çok uzağımda. Ama zamanla alışmaya başladık. Böyle bir şeyi yapmak zorundaydık gibi hissediyorum. Çünkü şu günlerde sanata da ihtiyacımız var."
 
Canlı Yayın
14 Mayıs Perşembe Saat 21.00 
@anteczoda instagram hesabı üzerinden
 
Ayan Beyan Korontina Oyunu Evlerde

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir