blank

Ali Sinanoğlu’ndan Milli Aşk Marşı

blankMüzik Sanatçısı
Ali Sinanoğlu’ndan
Milli Aşk Marşı
 
Milli takımlar için "Milli Aşk" marşını besteleyip, seslendiren Ali Sinanoğlu, eserin video klipinde Dört Büyükler‘in taraftar gruplarına yer vererek, milli birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptıklarını söyledi.
 
blankAli Sinanoğlu, basına yaptığı açıklamada, Vatan Marşları projesiyle birçok işe imza attıklarını söyledi.
 
Sinanoğlu, Vatan Marşları projesinin fikir mimarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu anlattı:
 
blank"Vatan Marşları projesinin içinde milli takımlarımızın marşı olan 'Milli Aşk' da vardı. Cumhurbaşkanımız, manevi destekleriyle bu projenin hayata geçmesi için katkı sağladı. Sporun birleştirici gücünü, birlik ve beraberliğimizi göstermek için video klipimizde Dört Büyükler'in taraftar grupları, polislerimiz, askerlerimiz, taksici, esnaf ve halkımız yer aldı. Söz konusu milli takımlar ve milli değerlerimiz olunca akan suların durduğunu gösterdiler."
 
"Bu tip işlere değer verilsin"
 
blank"Bu tip işlere değer verilsin" diyen Ali Sinanoğlu, "Bu işlere duyarsız kalınmasın. Benim albüm yapmak ya da konserlere çıkmak gibi bir derdim yok. Ben reklamcıyım. Kitlelere nasıl iniliyor biliyorum. Kitlelerin sesine ve duygularına tercüman olabiliyoruz. Vatanımızı, bayrağımızı ve sporu sevdiğimiz için bundan dolayı çalıştık. Bu projede sponsorluk bile kabul etmedik. Yaptığımız hiçbir işte sponsor kabul etmiyoruz. Milli ve manevi duyguların içine dünyalık bir şey girip o duygular körelmesin diye sponsor kabul etmiyoruz. Bu birlik ve beraberliğin projesidir. Bu tip işler yapan arkadaşlara reyting kaygısıyla bakmasınlar." dedi.
 
blankMilli takımların kendine özgü bir marşının olmadığına vurgu yapan Sinanoğlu, "1923 yılında kurulan milli takımlarımızın kendine has kendine özgü bir tribün marşı yoktu. Bu bağlamda da tribünlerde bu eksiklik hissediliyordu. Bazı sanatçılar kendi albümlerinden şarkılar uyarladılar ama özleşen bir şey yoktu. blankBeşiktaş Kulübünün marşlarını da yazdığım için kitlelerin ruhunu bildiğim için taraftarın doksan dakika boyunca ne istediğini, ateşleyici tezahüratın hangi sözlerle olması gerektiğini biliyorduk. Milli Aşk Marşı'nı yazdığımız zaman tribün lideri arkadaşlarımıza da sorduk. Onlar da 'Sadece birlik ve beraberliğin marşı değil tribünlerin marşı olmuş' dedi. Sonra geriye milli birlik ve beraberliğimizi gösteren video klibimiz kalmıştı. Onu da çektik ve sosyal medyada ilgi artıyor. Uğur da getireceğine inanıyoruz. Daha çok yeni ama ama sağ olsunlar taraftar sayfalarının desteği ile çok kısa sürede marşın bilinirliği artmaya başladı." dedi.
 
"Marş kültürü bizim tarihimizde vardır"
 
Sinanoğlu, son dönemlerde marş kültüründe tekrardan Türkiye'de bir hareketlenme olduğunu belirtti:
 
"Marş kültürü bizim tarihimizde vardır. Bu kültürün oturmasını istiyoruz. Çünkü yıllarca bize yerli ve milli marşlar diye dinlettirdikleri şeyler Siyonist şarkılarıydı. Bunlara bize yerli ve milli marşlar diye yutturdular. Dünyada ve ülkemizde marşlar üzerinden öyle zamanlar oldu ki halkı empoze ettiler. Marş doğru insanların elinde değilse çok tehlikelidir. Kültür, sanat adı altında marşlarla ihtilaller yaptılar. Zaten Vatan Marşları projesini başlatma nedenimiz de buydu. Cumhurbaşkanımızla istişare ettiğimizde, 'Haydi çocuklar, göreyim sizi' dediğinde, biz bu alanda her bir milli bayrama ve özel günlere, 2023 hedeflerine girerken milli marşlar hazırlıyoruz."
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir