1923 Müzikali

1923 MüzikaliCumhuriyetin
Kuruluş Hikâyesi
 
1923 Müzikali
Zorlu PSMde
Sahneleniyor
 
Cumhuriyetin kuruluş hikâyesini yeni kuşaklara aktarma misyonuyla hayata geçirilen 1923 müzikali 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda ilk kez sahnelendi
 
Sezon boyunca Zorlu PSM’de sahnelenecek olan 1923 müzikali 24-25 Nisan ile 23-24 Mayıs tarihlerinde izleyiciyle buluşmaya devam edecek.
 
Zorlu PSM Turkcell Sahnesi'nde Askıda Ne Var işbirliğiyle öğrencileri ücretsiz ağırlayan müzikale, kültür sanat ve edebiyat dünyasından çok sayıda sanatsever yoğun ilgi gösterdi.
 
1923 Müzikali1923 Müzikali
 
Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu, Piu Entertainment ve Zorlu Performans Sanatları Merkezi (PSM) ortak yapımı müzikalin başrollerinde Kerem Alışık, Özge Özder, Ece Dizdar, Elif Gülalp, Ülkü Hilal Çiftçi, Metin Boray Dikenelli ve Ozan Persentili yer alıyor. ​​​​​​​
 
1923 Müzikali
 
Işık ve ses tasarımından dans koreografilerine, canlı orkestra kullanımından dönem kostümlerine kadar Milli Mücadele ile başlayarak Cumhuriyetin kuruluşunu ele alan müzikalde, bir müze gezisi sırasında kaybolan, kendilerini Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadele'yi başlattığı Bandırma Vapuru'nda bulan dört arkadaşın hikayesi anlatılıyor.
 
Yekta Kopan, Mert Dilek ve Mehmet Ergen tarafından kaleme alınan eserin yönetmenliğini Mehmet Ergen ile Lerzan Pamir, müziklerini Tuluğ Tırpan üstlenirken koreografisini Beyhan Murphy, tarih danışmanlığını ise Prof. Dr. Mehmet Ö. Alkan yaptı.
 
Müzikalin dekor tasarımına Robert Innes Hopkins, kostüm tasarımına Gül Sağer, ışık tasarımına Malcolm Rippeth ve Douglas O'Connell imza attı.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir