blank

Olanlar Oldu Filmi Sinemalarda

blankAta Demirer'in
Yeni Filmi 
"Olanlar Oldu" 
Sinemalarda
 
Son olarak 2015 yılında "Niyazi Gül Dört Nala" ile seyircilerinin karşısına çıkan Ata Demirer'in yeni filmi "Olanlar Oldu" 20 Ocak tarihinden itibaren sinemalarda.
 
Başrolde boy göstermenin yanı sıra senaryoya da imzasını atan Ata Demirer'in, Eyvah Eyvah serisi, Berlin Kaplanı ve Niyazi Gül Dörtnala gibi yapımlarda birlikte çalıştığı yönetmen Hakan Algül bir kez daha önetmen koltuğunda oturuyor. Demirer'in başrolü Tuvana Türkay ile paylaştığı filmin kadrosunda Salih Kalyon, Ülkü Duru, Seda Güven, Renan Bilek ve Toprak Sergen gibi isimler yer alıyor.
 
 
"Olanlar Oldu" Filmi İçin Notlar
 
Filmde oğlunun mürüvvetini görmek isteyen dertli ve pimpirikli bir anne ile hayatını dengelemeye çalışan oğlunun renkli hayatı var:
 
“Zafer ve annesi Döndü Hanım Ege’nin bir kıyı kasabasında birlikte yaşamaktadır. Yaşı geçmekte olan oğlunun kasabanın güzeli Mehtap’tan ayrılmış olmasına ve hala evlenmemiş olmasına üzülen Döndü, bu gidişata son vermek için harekete geçer. Bu esnada mütevazı teknesinin sorunlarıyla boğuşan Zafer’in yaptığı mavi turda olanlar olur! Zafer ünlü dizi oyuncusu Aslı ile tanışır ve ikili arasında önüne geçilemez bir çekim başlar. Ancak Aslı Döndü Hanım'ın ideal gelini olabilecek midir? Mehtap'ın babası İbrahim'in sinsi planları da Zafer ve ailesinin peşini bırakmayacaktır. Tüm bunların üstüne Aslı'nın eski sevgilisi dde tatile dahil oluverir! Bu tatilde aşk, komedi ve talihsizlikler birbirini kovalayacaktır!”
 
Son olarak 2015'te Niyazi Gül Dört Nala ile sinemaseverlerin karşısına çıkan Demirer  bu kez çok daha başarılı bir filme imza atmış.

 

Ata Demirer komedilerinin önemli unsurlarından biri olan karakter ilişkileri bu filmde de özenle ve çok iyi harmanlanmış.

İç içe geçmiş ikili ilişkiler üzerinden ilerleyen filmde her karakterin başka tek bir karakterle derinlikli bir ilişkisi var.

Demirer'in hem başrolünü hem de senaryosunu üstlendiği bu komedi filminde tekne kaptanı Zafer ve onun huysuz annesi Döndü Hanım rollerinin ikisini de canlandırması  filmin bütünün içinde hiçbir sorun olmamış ve  oldukça başarılı. Roller birbirine karışmamış ve Demirer'in ayak-üstü gösterilerinden de bildiğimiz sesini kullanma ve taklit yapmaya ilişkin yeteneği bu filmde de fazlasıyla işine yaramış.
 
Başrolde Demirer'e sinemanın yeni yüzlerinden güzel oyuncu Tuvana Türkay eşlik etmiş. Türkay filmde ünlü bir dizi oyuncusu olan Aslı'yı canlandırmış.
 
Filmin, Aslı ve Zafer arasındaki aşktan kaynaklanan romantik özelliği yer yer komediden daha ağır basmış.
 
Demirer filmlerinin vazgeçilmezi renkli müzikler bu filmde de yine ön planda ve Türkay'a şan dersi verilerek söyletilen şarkılar, Demirer'in kendi sesinden ezgiler oldukça etkileyici.
 
Eğlence ve romantizmin sonuna kadar aynı yoğunlukta sürüp gittiği filmde sinemasever seyirciler hem bol bol kahkaha atacak hem aşk dolu karelerle duygulu anlar yaşayacak.
 
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir