blank

İbrahim Çolak Vefat Etti

İbrahim Çolak Vefat EttiEdebiyat Dünyasının
Başı Sağolsun
 
Yazar
İbrahim Çolak
Vefat Etti
 
Ankara'da bulunan ve 2015 yılında kapanan İhtiyar Kitabevi'nin sahibi, yazar İbrahim Çolak vefat etti 
 
İbrahim Çolak Vefat EttiSosyal medyada hakkındaki bir suçlamanın ardından Twitter hesabından son paylaşımını yapan Çolak, 10 Aralık gününün son saatlerinde Ankara’da 57 yaşında intihar ederek yaşamını yitirdi.
 
Çolak son paylaşımında "Kendimi böyle bir sona hazırlamamıştım. İyi bir insan olmaktı dileğim, başaramadım. Saatlerce, günlerce yazabilirim ancak bu hiçbir şeyi geri getirmez. Ben, şu saatten sonra eşimin, evlatlarımın, dostlarımın yüzüne bakamam. Kimse tamamıyla suçlu değildir lakin başkalarına söylediğim, 'kendimize yakışanı yapalım' düsturunu kendim için tutamamış olmama gerçek bir pişmanlığım var. Beni seven, beni gözeten tüm dostlarıma, hassaten kahrımı çeken eşime ve evlatlarıma hayırla kalın diyorum" diye yazdı.
 
blankÇolak’ın yakın çevresini endişelendiren bu son paylaşımının altına yazar Hakan Albayrak “Güzel abim, canım güzel abim, konuyu bilmiyorum ama ne olursa olsun vardır bir hal çaresi, yoksa da yoktur, derdi paylaşıp paylaşıp zerrelere ayırırız, un ufak ederiz, dağılıp gider. Gözünü seveyim abi. Abi neredesin? Ulaşamıyorum sana. Telefonunu aç, Allah aşkına. Allah bütün dertlerden de büyüktür.” diye yazdı.
 
Ancak bu çağrılar sonuçsuz kaldı ve yazar Aydın Ünal, İbrahim Çolak'ın vefatını sosyal medya hesabından duyurdu. Ünal, "İbrahim Çolak dostumuzu, kardeşimizi kaybettik. Rabbim rahmetiyle muamele etsin. Başımız sağ olsun” dedi.
 
blankYazar İsmail Kılıçarslan da Twitter hesabından Çolak'ın intihar ettiğini ve yaşamını yitirdiğini doğrulayarak "Ne diyeyim, ne yazayım bilmiyorum. Bildiğim tek şey intiharın hiçbir şart altında çözüm ve uygun son olmadığı… Çok üzgünüm" dedi.
 
 
İbrahim Çolak; 27 Aralık 1963’te Trabzon’da dünyaya geldi.
 
Bir süre İstanbul’da ikamet etti. Sonra Sakarya ve Ankara’da ikamet etti.
 
Bir dönem amatör futbolculuk yaptı.
 
Yeni Şafak gazetesinin temsilciliğini yaptı.
 
Ankara’da İhtiyat Kitabevi’ni işletti.
 
İhtiyar” adlı edebiyat dergisini çıkardı.
 
2016 yılında 15 Temmuz darbe girişimine karşı tepki göstererek İstanbul’dan Ankara’ya yürüdü.
 
Çolak, evli ve üç çocuk babasıydı.
 
İbrahim Çolak Vefat Ettiblank
 
Eserleri
 
Kâğıttan Geminin Kaptanı
Yenildik Hace
Dağlım Hazinem
Dağlım Dağ Çiçeğim
Dağlım
Demiş miydim?
 
İbrahim Çolak Vefat Etti

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir