blank

Genç Caz Piyanisti Hakan Başar’ın İlk Albümü

blank“On Top of the Roof”
 
Genç Caz Piyanisti
Hakan Başar’ın
İlk Albümü
 
blankTürkiye’nin en genç caz piyanisti Hakan Başar’ın  Ubuntu Music ile imzaladığı sözleşmenin ardından ilk albümü “On Top of the Roof” 18 Ekim’de Türkiye’de müzikseverlerle buluşacak. Türkiye dağıtımını da Equinox Music yapacak.
 
Genç Caz Piyanisti Hakan Başar'ın ilk albümünün tanıtımı kapsamında sanatçı 22 Ekim 2019 Salı saat 20.00’de Pera Güzel Sanatlar Lisesi Sahnesi’nde konser verecek.
 
Hakan Başar’ın bu ilk albümünde başta Ferit Odman olmak üzere Halil Çağlar Serin, Kağan Yıldız, İmer Demirer gibi ustaların yanı sıra, “Star Eyes” adlı parçada babası Fahrettin Hakan Başar yer aldı. 2018 yılında stüdyoya girilen albüm, titizlikle seçilen eserler ile 2019 yılında tamamlandı. “On Top of the Roof”; Spotify, Apple Music, iTunes Store, Deezer, Amazon, Amazon Music, YouTube ve Tidal dijital platformlarından da indirilebilecek.
 
Bu albümün tanıtımı kapasımnda ilk konser İstanbul’da 22 Ekim 2019 Salı saat 20.00’de Hakan Başar’ın eğitimini sürdürdüğü Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nin Konser Salonu’nda yapılacak. Sonrasında ise; İkinci Konser, Londra Caz Festivali’nde olacak.
 
 
Hakan Başar’ın bir başka sürprizi de önümüzdeki günlerde olacak. Hakan, Yellow Jackets’ın davulcusu Will Kennedy  ve basçısı Jimmy Haslip ile yaptığı “Hub Art (take 2)” kaydını geçtiğimiz günlerde bitirdi. Kayıtlar düzenlenip, yeniden Ubuntu Music farkıyla dinleyenlerine sunulacak.
 
Türkiye Destek Komitesi…
 
Ülkemizin en genç caz piyanisti Hakan Başar’ın yurtdışında da olduğu gibi Türkiye’de de önemli isimlerden oluşan bir “ Hakan Başar Destek Grubu” mevcut. Destek Grubu’nda ünlü müzik adamı İzzet Öz; 33 yıllık BEZE Group’tan Bengü Bilik, Serpil Sabaz, Hakan Özmen; EMT – Event Management Team, Inc. / Hakan Türkkuşu; Equinox Music/ Yeşim Akan ve Pera Güzel Sanatlar Lisesi / Sebahattin Özbakır yer alıyor.
 
Hakan Başar; Caz piyano çalışmalarını sırasıyla; Noah Baerman, Bill Cunliffe, Andy LaVerne, Andrew  D. Gordon, Walter Norris, Bill Dobbins, Jeb Patton, David Berkman, Neil Olmstead, John Valerio, Clare Fisher gibi caz piyanistlerinin müfredatıyla yaptı.
 
Sonrasında Michel Petrucciani, Oscar Peterson, Bill Evans, Keith Jarrett, Kenny Barron, Hank Jones, Tommy Flanagan, Sonny Clark, Thelonious Monk, Art Tatum, Dick Hyman, Scott Joplin transcription ve repertuvarı ile başta 5. Pera Müzik Festivali olmak üzere ilk konserini verdiğinde 10 yaşındaydı.
 
2017’de Türkiye’deki tüm elit caz festivallerinde çaldı. Bunların başında 24.İstanbul Caz Festivali, 27.Akbank Caz Festivali ve Ahmet Ertegün’ü Anma Gecesi sayılabilir..
 
2018 yılını album kayıtlarıyla geçiren Hakan, 2019’da ise Akbank Sanat ve 26.İstanbul Caz Festivali gibi iki büyük konserin arasında bir inanılmazı gerçekleştirdi. Türkiye’den ilk defa bir caz müzisyeni İngiltere’den Ubuntu Music ile “Albüm”, Amerika’dan Ellora Management ile “Artist Management” anlaşmalarını imzaladı.
 
Bugüne kadar (ilk ve orta öğretim süresince) pek çok zor dersle mücadele ederek müzik çalışmalarına devam ettiği devlet okulundan mezun olduktan sonra, rotasını ilk konserini verdiği Pera Güzel Sanatlar Lisesi’ne çevirdi. Bu kurumda öğrenimine ve müzik çalışmalarına özgürce devam ediyor.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir