blank

Yeni Türkü’nün 40. Yıl Özel Konseri

blankÜnlü Müzik Grubu
Yeni Türkü'nün
40. Yıl Özel Konseri
 
blankDerya Köroğlu, Zerrin Yaşar ve Selim Atakan tarafından kurulan ünlü müzik grubu Yeni Türkü’nün 40. yıl Özel Konseri Vadi Açıkhava'da gerçekleştirildi.
 
Müziğin en uzun soluklu gruplarından Yeni Türkü, bol konuklu ve sürprizli 40. Yıl konseri ile İstanbul seyircisini 40 yıla yayılan bir yolculuğa çıkardı.
 
blankDerya Köroğlu’nun solisti olduğu Yeni Türkü, Erkin Hadımoğlu, Furkan Bilgi, Serdar Barçın, Sezer Alemdar ve Bahadır Tanrıvermiş’den oluşuyor. Yeni Türkü, kurulduğu günden beri Türkiye müzik tarihinin en önemli şarkılarına imza attı.
 
blankFırtına, Yağmurun Elleri, Olmasa Mektubun, Telli Telli, Maskeli Balo, Çember, Açelya, Mamak Türküsü, Destina gibi parçalarla belleklerimize kazınan Yeni Türkü 29 Eylül’de Vadi Açıkhava’da 40. Yıl konseri ile seyirciye unutamayacakları bir gece yaşattı.
 
blankAylarca konuşulacak konserde, Yeni Türkü’nün sahnesine Türk müzik sahnesinin renkli ve önemli isimleri konuk oldu. 
 
Athena, Cahit Berkay, Can Gox, Cem Adrian, Ceylan Ertem, Eda Baba, Hayko Cepkin, Kenan Doğulu, , Şevval Sam, Manuş Baba. Kalben, Fırat Tanış ve Sena Şener hafızalardan silinmeyecek düetlere, Yeni Türkü ile beraber imza attı.
 
blankVadi Açıkhava’da binlerce kişilik büyük koro, tek bir ağızdan şarkılar söyleyerek geçmişten gelecek nesillere uzanan sağlam bir köprü kurdu.
 
Yeni Türkü’nün kısa tarihinin anlatıldığı video görselle açılan 40. Yıl konser sahnesi, Sunay Akın’ın anlattığı hikâye ile daha da renklendi.
 
Derya Köroğlu ve grup elemanlarının sahneye gelmesi ile seyirci büyük bir alkışla beğenisini dile getirdi. ‘Sardunyaya Ağıt’ parçası ile başlayan konserde, performans sonrası Derya Köroğlu kısa bir açılış konuşması yaptı: “40. yılımız Selim Atakan ile başladı. Ankara Müzik lisesinde birlikte okuduk ve müzikal yolculuğumuza başladık. Yeni Türkü’nün ilk bestelerini Selim Atakan yaptı” dedi. Ardından sahneye Ezgi’nin Günlüğü’nü temsilen gelen Deniz Sujana,Gurbete Kaçacağım’ şarkısını grupla beraber seslendirdi.
 
Vadi Açıkhava, hem konforlu dev oturma alanıyla hem de rahat bir görüş ve dinleme imkânı tanıyan açık alanı ile birbirinden keyifli konserlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.
.
İstanbul’lu müzikseverlerin yeni konser mekânı Vadi Açıkhava’da etkinlikler 6 Ekim’de Haluk Levent, 26 Ekim’de Mustafa Sandal konseri ile devam edecek.
 

 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir