2018 Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri

Bu Yılki Vefa Ödülü
Mehmet Akif Ersoy'a
 
2018
Cumhurbaşkanlığı
Kültür ve Sanat
Büyük Ödülleri
 
Mehmet Akif EroyCumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödüllerinin sahiplerini belirledi.
 
Mehmet İpşirliCumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirildi.
 
Türker İnanoğluCumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu'nda, bu yıl Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'nin verileceği isimler de belli oldu.
 
Erol SayanKültür ve Sanat Büyük Ödülleri'nin verileceği isimler: Mehmet Akif Eroy, Mehmet İpşirli, Türker İnanoğluErol Sayanİzzet Keribar.
 
Bu yılki vefa ödülü
Mehmet Akif Ersoy'a
 
Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu bu yılki vefa ödülünün Mehmet Akif Ersoy'a verilmesini kararlaştırdı.
 
İzzet KeribarCumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri'ne tarih ve sosyal bilimler alanında Mehmet İpşirli, sinema alanında Türker İnanoğlu, müzik alanında Erol Sayan, sanat/fotoğraf alanında İzzet Keribar layık görüldü.
 
Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri töreni, 19 Aralık'ta Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilecek.
 
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'dan tebrik
 
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Twitter hesabından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu'nda, bu yıl Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödüllerini kazananları tebrik etti.
 
Bakan Ersoy, paylaşımında şunları kaydetti:
 
"Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödüllerini alan her biri ayrı ayrı bu milletin gönlünde taht kurmuş bilim ve sanat insanları Mehmet İpşirli, Türker İnanoğlu, Erol Sayan ve İzzet Keribar'ı gönülden tebrik ediyorum. Bu yılki 'Vefa Ödülü' ise dizelerinde eşsiz bir şekilde işlediği birlik ve beraberlik hisleriyle her gün içimizi titreten, İstiklal Marşımızın unutulmaz şairi Mehmet Akif Ersoy'a layık görüldü. Şükran ve rahmetle anıyorum."
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir