blank

“Madımak – Carina’nın Günlüğü” Sinemalarda

MADIMAK filmi afişCarina Cuanna’nın 
Günlükleri Film Oldu
 
Ulaş Bahadır'ın yazıp yönettiği film 25 Eylül'de sinemaseverlerle buluşacak
 
Sivas'ta Madımak Oteli'nde 37 kişi yakılarak öldürülmüştü.

1993'te meydana gelen olayda öldürülenler arasında Hollandalı Carina Cuanna da vardı.

Madımak katliamı, Carina Cuanna'nın gözünden beyazperdeye taşındı.

“Madımak- Carina'nın Günlüğü” filminde Carina Cuanna'nın Madımak Oteli'ne kadar varan yolculuğunun hikâyesi günlüklerine bağlı kalınarak anlatıldı.

Yıllardan 1993'tür ve kadının toplumdaki yerini araştırmak için genç bir araştırmacı olan Carina Cuanna Türkiye'ye gelir. Temmuz ayında Sivas'ta düzenlenen Pir Sultan Abdal Şenlikleri’ne katılmak için aralarında Aziz Nesin'in de olduğu geniş bir yazar-müzisyen-gazeteci ve şairler topluluğu ile yola çıkar. Fakat karanlık güçlerin provakasyonu sonucu konakladıkları Madımak oteli önünde kalabalık ve gerilim artar. Çıkartılan yangın sonrası yaşanan katliamda Carina da yaşamını kaybeder. Ancak son nefesine kadar olayların her anını günlüğüne kaydetmeyi başarır…

Ulaş Bahadır'ın yazıp yönettiği film 25 Eylül'de sinemaseverlerle buluşacak.

Filmde, Carina'yı Alman oyuncu Denise Ankel oynuyor. Şair Metin Altıok rolünde Altan Erkekli, Behçet Aysan rolünde Mustafa Alabora, Hasret Gültekin rolünde ise Umut Kurt var. Dönemin Sivas Valisi Ahmet Karabilgin'i ise Erdal Tosun canlandırıyor.

Filmde ayrıca Füsun Demirel, Rıza Akın, Meray Ülgen, Bahar Selvi, Selin Yiğit, Ulaş Bahadır, Perihan Ünlücan, Özge Ertem Artvinli, Serkan Genç ve Koray Tarhan da rol alıyor.

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir