blank

Ünlü Ses Sanatçısı Hüseyin Altın Vefat Etti

Ünlü-Ses-Sanatçısı-Hüseyin-Altın-Vefat-Etti"Neden Saçların Beyazlanmış Arkadaş", "Dargınım" ve "Hasret Akşamları" adlı parçalarıyla bilinen Arabesk müzik sanatçısı Hüseyin Altın, evinin balkonundan düşmesi nedeniyle götürüldüğü Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesinde vefat etti.
 
Şair Ahmet Selçuk İlkan, Hüseyin Altın'ın çok değerli bir dostu olduğunu ve vefatından dolayı büyük üzüntü duyduğunu aktararak, "Hüseyin Altın, arabesk müzik dünyamızın önemli değerlerinden biriydi. Onlarca albümü olan ve çok fazla hayranı olan bir insandı. Vefatı o bakımdan beni oldukça üzdü." dedi.
 
İlkan, Altın'la yıllarca beraber çalıştığını belirterek, şunları söyledi: "Son günlerde rahatsız olduğunu duydum. Genç yaşta hayatının sona ermesi biz sevenlerini çok etkiledi. O her şeyin ötesinde büyük bir özlemle anılacak değerli bir sanatçıydı. Her sanatçı gibi o da hatıralarıyla anılacak."
 
Türk sanat müziği ses sanatçısı, bestekâr, şair, yazar, sunucu ve oyuncu Onur Akay da arabesk dünyasının dev bir ismi kaybettiğini söyleyerek, "80'li yılların arabesk yıldızıydı. 'Neden saçların beyazlamış arkadaş' gibi kendisini efsaneleştirmiş pek çok şarkısı vardı. Ayrıca ben onu ilk çocuk sanatçımız olarak da biliyorum." diye konuştu.
 
Evinin balkonundan düşmesi nedeniyle götürüldüğü Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesinde vefat eden Arabesk müzik sanatçısı Hüseyin Altın, yarın Beyoğlu Sütlüce Mezarlığında defnedilecek.
 
Hüseyin Altın; 1 Nisan 1958'de Erzurum'da doğdu. Evli ve üç çocuk babası olan Altın, Türkiye'de ilk çocuk sanatçı olarak biliniyor.
 
"Neden Saçların Beyazlanmış Arkadaş", "Dargınım" ve "Hasret Akşamları" adlı parçalarıyla bilinen sanatçı, "Şerefimle Yaşarım", "Hor Görme Garibi", "Aşk Sürgünü", "Gecelerin Adamı" ve "Kadersizler" gibi filmlerde rol almıştı.
 
HÜSEYİN ALTIN | Hasret Akşamları
 
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir