Müzik Sanatçısı İbrahim Erkal Vefat Etti

Müzik Dünyasının
Başı Sağolsun
 
Müzik Sanatçısı
İbrahim Erkal
Vefat Etti
 
Uzun zamandır yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren ünlü sanatçı İbrahim Erkal hayatını kaybetti. Sanatçının sosyal medya hesabından "Değerli sanatçımız İbrahim Erkal tüm çabalara rağmen hakkın rahmetine kavuşmuştur" mesajı paylaşıldı.
 
Evinin otoparkında baygın halde bulunan ve beyin kanaması geçirdiği açıklanan İbrahim Erkal bir süredir hastanede tedavi görüyordu.
 
Acı haberi; ünlü sanatçının sosyal medya hesaplarını yöneten ailesi "Değerli sanatçımız İbrahim Erkal tüm çabalara rağmen hakkın rahmetine kavuşmuştur" ifadeleriyle duyurdu.
 
Beyin Kanaması Geçirmişti
 
1996'da 'Canısı' şarkısıyla şöhrete kavuşan 50 yaşındaki İbrahim Erkal 11 Nisan gecesi  3 arkadaşı ile yemek yedi. Aracını kullanması için lokantanın valesine verdi.  Vale, Maltepe'deki sitenin otoparkına kadar İbrahim Erkal'ı getirdi. Aracı park ettikten sonra ayrıldı.
Güvenlik kamerası kayıtlarına göre, saat 01.00 gibi İbrahim Erkal fenalaşıp otoparkta yere düştü. 1.5 saat sonra sitenin güvenlik görevlisi İbrahim Erkal'ı otoparkta baygın halde yatarken bulup ailesini aradı. İbrahim Erkal’ın sağ arka kulağının altında bir de yırtık vardı. İbrahim Erkal'ın beyin kanaması geçirdiği anlaşıldı.  Erkal o tarihten bu yana komada bulunuyordu.
 
İbrahim Erkal; 10 Ekim 1967 tarihinde Erzurum Narman’da doğdu. Şarkıcı, söz yazarı, besteci ve oyuncu. 1984 yılında İbrahim Güzelses adıyla "Sarhoş Baki (Erzurum Türküleri)" adlı ilk albümünü çıkardı. Fakat sesini duyuramadı.
 
1994 yılının ilk ayında kendi adıyla çıkardığı ilk albümü Tutku adlı albümünü yayınladı. Bu albümle sesini duyurmayı başardı ve müziğiyle insanların ilgi odağı oldu.
 
1995 yılının ilk aylarında Sıra Bende/Aklımdasın adlı ikinci albümünü yayınladı. Albümdeki, "Sevmesen de Olur" ve "İnsafsız" gibi şarkılar ön plana çıktı.
 
1996 yılının yaz aylarında üçüncü albümü “Gönlünüze Talibim” çıktı. Albümün çıkış parçası olan "Unutmayacağım" ve  ikinci parça "Canısı" yayınlandığında albüm büyük bir patlama yaşadı. Albüm listelere girdi ve satışları oldukça yükseldi. Albümdeki bir şarkı hariç hepsinin sözü İbrahim Erkal'a aitti. Daha sonra albümden "Erzurum'a Gel" adlı şarkı yayınlandı. İbrahim Erkal, ülke çapında tanındı. Albümün büyük başarısından sonra, Kral TV Video Müzik Ödülleri'nde dört dalda aday gösterildi ve ikisini kazanarak geceden iki ödülle birden ayrıldı.
 
1997 yılında Canısı adlı TV filminin başrolünde Emine Ün ile birlikte oynadı. Film yayınlandığı gün çok reyting alınca dizi olarak yayınlanma kararı alındı. Aynı yıl Canısı adıyla STAR'da dizi olarak yayınlanmaya başlandı. Daha sonra dizi SHOW'a geçti ve 1998 yılında ekranlara veda etti.
 
1998 yılında dördüncü albümü “Sırılsıklam” çıktı. Albümden ilk olarak "Güllere de Küstüm" adlı şarkı yayınlandı. Ardından diğer hit şarkısı "Gâvurun Kızı" yayınladı. Albüm oldukça beğenildi ve iyi bir satış grafiği çizdi. Albümden son olarak albümün en fazla ses getiren parçalarından birisi olan "Sen Aldırma"  yayınladı. Albümün adını taşıyan parçanın Eylül 1998 tarihinde dizisi yayınlanmaya başladı.
 
5 Ocak 2000 tarihinde beşinci albümü “De Get Yalan Dünya” çıktı. Albümle aynı adı taşıyan "De Get Yalan Dünya" adlı şarkı döneme damgasını vurdu.
 
2001 yılında “Su Gibi” albümü çıktı. Albümdeki "Aşkından Yanayım Mı (Gönül)" parçası döneme damgasını vurdu. Radyolarda ve televizyonlarda sıkça gösterildi.
 
Ardından” Aşkname”, (2002), “Gönül Limanı“ (2004), “Yüreğinden Öpüyorum” – “Gülüm” (2006), “Aranağme” (2008), “Burnumda Tütüyorsun” (2011) ve “Nefes 1” (2015) albümlerini çıkardı.
 
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir