Yusuf İslam’ın Tea For The Tillerman Albümü

Yusuf İslam'ın Tea For The Tillerman Albümü50 Yıl Sonra Yeniden
 
Yusuf İslam'ın
Tea For The Tillerman
Albümü Çıktı
 
Yusuf İslam, Cat Stevens ismiyle 1970 senesinde çıkardığı "Tea For The Tillerman" albümündeki 11 eseri yeniden yorumladı. Albümün yeni versiyonu hayranları ile buluştu.
 
Yusuf İslam'ın Tea For The Tillerman AlbümüMüslüman İngiliz müzisyen, besteci ve söz yazarı Yusuf İslam'ın, 1970 yılında ismi Cat Stevens iken çıkardığı "Tea For The Tillerman" adlı albümün yeni versiyonu müzikseverlerin beğenisine sunuldu.
 
Universal Müzik Türkiye'den yapılan açıklamada, dünyaca ünlü sanatçı Yusuf İslam'ım ilkini 1970 senesinde çıkardığı ve müzik kariyerinde çok değerli bir yeri bulunan "Tea For The Tillerman" albümünün yeni versiyonunun hazırlandığı, 11 şarkısı yeni okunan albüme "Tea For The Tillerman²" isminin verildiği ve Universal Music etiketiyle piyasaya çıktığı belirtildi.
 
İslam'la tanışmadan önce Cat Stevens ismiyle çıkardığı ikinci albüm olan "Tea For The Tillerman" albümündeki tüm şarkıları yarım asır sonra yeniden okuyan Yusuf İslam, 1970’de çıkan albümün kapağını da eski bir kendisi resmetmişti.
 
Başka sanatçılar tarafından defalarca seslendiren, birçok şarkısı film müzikleri olarak kullanılan albümde şu eserler bulunuyor:
 
-Where Do The Children Play?
-Hard Headed Woman
-Wild World
-Sad Lisa
-Miles From Nowhere
-But I Might Die Tonight
-Longer Boats
-Into White
-On The Road To Find Out
-Father And Son
 
"Tea For The Tillerman" albümünü yeniden okuma fikri ise Yusuf İslam ile oğlu arasında geçen, “Tea For The Tillerman albümünün 50'inci yılını kutlama" sohbetinden çıktı.
 
Pandemi önce Fransa'daki La Fabrique Stüdyoları'nda bir hafta boyunca kayıt yaptıklarını belirten Yusuf İslam, şarkı yazarlığı macerasının "Tea For The Tillerman" ile sınırlı olmamasına rağmen, bu albümdeki şarkıların şu an olduğu kişiyi (Yusuf İslam) tanımladığını ve gizemli hayat yolculuğuna ışık tuttuğunu ifade etti.
Yusuf İslam'ın Tea For The Tillerman Albümü
Yusuf İslam, Willesden'deki Morgan Stüdyoları'nda kaydedildiği 1970 yılından bu tarafa "Tea For The Tillerman" kendi ağırlığını koruduğunu ve milyonlarca insanın hayatının film müziği olduğunu dile getirerek, albümün yarım asır sonraki versiyonu olan "Tea For The Tillerman²" albümünün tıpkı suyun akıp kendi yolunu bulması gibi, verdiği mesajın yeniden hatırlanma zamanının geldiğini düşündüğünü söyledi.
Yusuf İslam'ın Tea For The Tillerman Albümü
Albümün yeni versiyonu "Tea For The Tillerman²" aynı zamanda dijital platformlar üzerinden de dinlenebiliyor.
 
Dinlemek için bu adresi de ziyaret edebilirsiniz:>>>
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir