blank

Yeşim Ayan’ın Üzüyor Yıllar Albümü

Yeşim Ayan’ın Üzüyor Yıllar AlbümüHukukçu Sanatçı
Yeşim Ayan’ın
Üzüyor Yıllar
Albümü Çıktı
 
Hukukçu Sanatçı Yeşim Ayan’ın sözü bestesi kendisine ait olan “Üzüyor Yıllar” adlı tekil albümü Karameşe Müzik etiketiyle çıktı
 
"Üzüyor Yıllar"
 
Yeşim Ayan’ın Üzüyor Yıllar AlbümüYeşim Ayan, “Zaman Durmaz” teklisiyle söz yazarı, besteci ve yorumcu olarak ilk müzik kariyerine başlamıştı. Yeşim Ayan’ın daha sonra Anla, Bir Avuç Gökyüzü, Bazen (Akustik), Adını Sen Koy, Dur Dünya Fırtına ve Bir Damlasın Bu Denizde teklileri art arda yayınlanmıştı. Şimdi ise; Karameşe Müzik’ten çıkan yeni teklisi “Üzüyor Yıllar” dinleyiciyle buluşuyor.
 
Yeşim Ayan’ın Üzüyor Yıllar AlbümüYeşim Ayan; söz ve müziği kendisine, düzenlemesi Ferdi Karameşe’ye ait "Üzüyor Yıllar" şarkısında yine zengin akustik bir alt yapıyla değişik bir sound yakalamış. Sanatçı söz yazarlığı ve besteciliği yanında yorumculukta da oldukça başarılı.
 
Bugüne kadar kendi yazdığı şarkıları okuyan sanatçının, ünlü yorumcu Kubat’ın 18 Mart’ta yayına giren “Koca Dünya” Albümünde de söz ve müziği kendisine ait “Aşkın Ömrüme Bahar” adlı bir şarkısı yer alıyor.
 
Yeşim Ayan; İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğrenim gördüğü sırada şarkı sözü ve şiir yazmaya başladı.
 
İlk, Orta ve Lise yıllarında çeşitli korolarda solist olarak görev aldı. Avukatlık yapmaya başladığında, müzik tutkusu peşini bırakmadı ve flüte yönelerek, özel kurslarda eğitim almaya başladı.
 
Yeşim Ayan’ın Üzüyor Yıllar AlbümüUzun süredir yoğun olarak şarkı sözü yazarlığı ve beste yapıyor. Sözü ve bestesi kendine ait doksana yakın şarkısında, doğu ve batı ezgilerini harmanlıyor. Şarkılarında, kendi yaşanmışlıklarından ve duygularından kaynaklanan hikâyeler anlatıyor.
 
 İnsanların yüreklerine dokunabilmek, sanatçının tek arzusu. Müziğin insanları birleştiren, ruhlarını besleyen en etkili sanat olduğuna inanıyor.
 
Sanatçı, kendisiyle yapılan bir söyleşide “Şarkılar benim duygularımı ifade ediş biçimim. Yüreğimden dökülenler. Ayrıca hayata karşı güçlü durmamı iyi hissetmemi sağlayan bir terapi gibi yazmak önemli benim için. Şarkılar söz ve müzikle aynı anda geliveriyor. Ne zaman nerede gelecekleri de belli olmuyor. İnanın unutmadan hemen kaydediyorum sonra üzerinde çalışıyorum. Ama bazen kaydedemediğim için unuttuklarım da çok oluyor. Eminim bu şarkılarda derinlerine inecek insanlar kendilerinden bir şeyler bulacak ve bana kendilerini yakın hissedecekler. Umarım iyi bir söz yazarı ve besteci olarak anılırım. Ve şarkılarım dillerden dillere dolaşır“ demişti.
 
YEŞİM AYAN
Üzüyor Yıllar
 
Yalan dolana inanma
Etme tamah dünyaya
Kalıbı güzel diye aldanma
Kalbinle dönüp bakacaksın
 
Ektiğini biçer insan
Hep yek diye ağlama
Yıkılmaz denen duvarları
Kendi gücünle yıkacaksın
 
Dikensiz gül bahçesi vaat еdеmеm sana
Cennetin bile yolları dünyadan geçer
Dört mevsim yaz olacak diyemem sana
Cemre bile kıştan sonra toprağa düşer
 
Üzüyor yıllar yoruyor hayat
Can bеdеndе yanıyorken yaşıyor insan
Yoruyor yıllar sınıyor hayat
Ödemeden bedelini gülmüyor insan
 
Yeşim Ayan | Üzüyor Yıllar
 

 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir