blank

Toygun Ateş Vefat Etti

Toygun Ateş Vefat EttiTiyatro ve
Sinema Dünyasının
Başı Sağolsun
 
Tiyatro ve
Sinema Sanatçısı
Toygun Ateş
Vefat Etti
 
Korona virüsü nedeniyle yoğun bakımda tedavi gören tiyatro ve sinema sanatçısı Toygun Ateş vefat etti
 
Toygun Ateş Vefat EttiFilm çekimler için gittiği Malatya'da mutasyonlu virüse yakalandığı öğrenilen usta sanatçı, durumunun ağırlaşması üzerine yoğun bakıma alınmıştı.
 
Film çekimleri için Malatya'ya giden Toygun Ateş'in rahatsızlanması üzerine korona virüsü testi yapılmıştı
 
6 Şubat'ta test sonucu pozitif çıkan Ateş, durumunda iyileşme olmayınca tedavi gördüğü İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde yoğun bakıma alınmıştı.
 
Gizemli Köy filmi çekimleri için Malatya'ya giden Toygun Ateş, rahatsızlanınca Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde korona virüsü testi yapıldı. 6 Şubat'ta test sonucu pozitif çıkan Ateş, durumunda iyileşme olmayınca tedavi gördüğü İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde yoğun bakıma alındı. blankÜnlü oyuncunun tedavisi sürerken, bugün öğle saatlerinde fenalaştı. Organ yetmezliği olduğu da oraya çıkan Toygun Ateş, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı. Bu durumu duyan film ekibi, üzüntüye boğuldu.
 
İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nden yapılan açıklamada, "Covid-19 enfeksiyonu nedeniyle yoğun bakımda cihaza bağlı entübe olarak hastanemizde tedavi görmekte olan tiyatro sanatçısı Toygun Ateş vefat etti. Allah rahmet eylesin, mekânı cennet olsun. Toygun Ateş 9 gündür hastanemizde tedavi görmekteydi" denildi.
 
blankÜnlü oyuncunun eşi Victoria Kırgız, Ateş'in vefatından önce, "Mutasyonlu corona virüs çıkmış. Böbrekler iflas etmiş. Hem solunum hem de diyalize bağlamışlar. Hastaneyi aradım, doktoru bilgi vermedi 'Gelirseniz yüz yüze görüşürüz' dedi. Bu hava koşullarında nasıl gideceğim? İki çocuğum var yanımda, ne yapacağımı bilmiyorum.” demişti.
 
Toygun Ateş; 2 Haziran 1954 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu.
 
Çok sayıda tiyatro oyununda oynayan Ateş, sinema oyunculuğuna 1976 yılında başladı. O yıldan itibaren 100'den fazla sinema filmi ve dizi filminde oynadı.
 
Seslendirme sanatçısı olarak hem seslendirme yönetmenliği hem çeşitli yapımlar için seslendirmeler yaptı.
 
Sinema yönetmeni ve senaryo yazarı da olan Toygun Ateş, yeni projelerde oyuncu, yönetmen, senarist olarak yer alıyordu.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir