blank

Şimdi Yandık Filmi Sinemalarda

Şimdi Yandık Filmi SinemalardaYönetmen
Onur Aldoğan'ın
Şimdi Yandık
Filmi Sinemalarda
 
Yönetmen Onur Aldoğan'ın komedi türündeki Şimdi Yandık filmi sinemalarda
 
Şimdi Yandık filmi 3 Haziran 2022 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda
 
Filmin oyuncu kadrosunda Ersin Korkut, Murat Akkoyunlu, İrfan Kangı, Orçun Kaptan, Sera Tokdemir, Tarık Papuççuoğlu, Cevahir Turan, Nazlı Tosunoğlu, Sinan Taşkan ve Uğur Seyhan var.
 
Senaryosunu da yönetmen Onur Aldoğan'ın yazdığı film, aynı evde birlikte yaşayan üç adamın başından geçenleri anlatıyor
 
Yönetmen Görüşü
 
Onur Aldoğan filme ilişkin olarak; “Vodville komedisi tarzı ile Türk sinemasına yeni bir film kazandırmak amacıyla yola çıktığım bir proje “Şimdi Yandık”. Filmde amacım her biri kendini kanıtlamış usta komedyen ve tiyatrocuları bir araya getirerek, senaryoyu oyuncuların yetenekleri ile de harmanlayarak ülkemizde pek de örneği olmayan bir durum komedisi yaratmaktı. Bunu da tam olarak başardığımızı düşünüyorum. Film aslında kısaca baskı altında olan iyi niyetli ve komik bir karakterin içinde bulunduğu durumu gizlemek için doğaçlama ne kadar yalan söyleyebileceği, ortaya çıkmak üzere olan gerçeği daha ne kadar saklayabileceği ve hatta bu duruma kimleri ne şekilde alet edebileceği durumunu kişilerin birbirleriyle olan ilişkileri üzerinden anlatıyor. Filmin mizahi anlayışı, kadın erkek ilişkilerinin anlam karışıklığını ve cinsiyet ayrımının temelde kişilerin olaylara bakış açılarında ortaya koydukları değişiklikleri ele alıyor. Filmi yazarken ve çekerken amacım filmi izleyen her kesimden ve her yaştan insanın olabildiğince keyif alarak doyasıya gülebileceği keyifli bir komedi olmasıydı.” dedi.
 
Filmin Konusu
 
Sevgilisi Ceyda ile evlilik yolunda ilerleyen Murat, üniversitede muhasebe okuyan, korkak ve çekingen bir adam olan Cemil ve sürekli iş değiştiren Faruk, aynı evi paylaşan yakın arkadaşlardır. Onların hayatı, Murat’ın sevgilisine evlenme teklifi etmeye, Cemil’in de üniversitedeki sınavına gitmek için hazırlandığı sırada Faruk’un büyük bir telaşla eve gelmesiyle bambaşka bir hal alır. Eve girip kapıları kilitleyen Faruk, arkadaşlarının neler olduğuna dair sorularını akıl oyunlarıyla geçiştirmeye çalışır. Ancak bir süre sonra Murat ile Cemil’in dışarı çıkması gerekir. Faruk, arkadaşlarının dışarı çıkmasına asla izin vermez. Bu sırada mahalle esnafı ve komşuları üçü ile olan sorunlarını çözmek için kapıya dayanmıştır. Ancak bu kaos ortamında asıl sorun kapıyı henüz çalmamıştır. Faruk neden kaçmaktadır?
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir