Saklı Yüzler Bosna Filmi Sinemalarda

Saklı Yüzler Bosna Filmi SinemalardaYönetmenler
Haktan Özkan ve
Gökhan Tunalıgil’in
Saklı Yüzler Bosna
Filmi Sinemalarda
 
Yönetmenler Haktan Özkan ve Gökhan Tunalıgil’in Saklı Yüzler Bosna filmi sinemalarda
 
Senaryosunu Ayhan Krüezi’nin yazdığı Saklı Yüzler Bosna filmi 29 Ekim 2021 Cuma gününden itibaren sinemalarda.
 
Dram ve aksiyon ağırlıklı film, Bosna Savaşı sürecinde Srebrenitsa gibi katliamlarda yer almış savaş suçlularının peşine düşen Mirsad ve Haris'in hikâyesini anlatıyor.
 
Haktan Özkan ve Gökhan Tunalıgil'in yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Gökhan Tunalıgil, Ayhan Krüezi, Deniz Çevik, Dilara Yılmam, İrem Keskin, Mehmet Dindar, Uğur Kaygusuz ve Tolgahan Hançer var.
 
Filmin Konusu
 
Yetimhanede büyüyen Haris, 1991-1995 yılları arasında gerçekleşen Yugoslavya iç savaşında, Sırpların Srebrenica’ya başlattığı Krivaya 95 Harekatı'nda Sırp ordusuna bağlı Çetnik Paramiliter Akrepler grubunda yer alır. Bosna ordusundaki komutan Mirsad’a bilgi sızdırıp Sırp baskınlarını önlemeye çalışan Haris, çocukluk arkadaşlarının savaşta öldürülmesine, yapılan işkencelere daha fazla tahammül edemez ve Bosna ordusuna katılarak Mirsad ve Zahir ile beraber aynı cephede savaşır. Savaş sırasında Mirsad sevdiği kadını, Zahir ise kardeşini kaybeder. Yaşadıkları bu acıya sebep olanların peşine düşen Mirsad ve Zahir, bir sonuç elde edemez. Aradan geçen 15 sene sonrasında Haris ve Mirsad, suçluların yakalanıp adalete teslim edilmesi için uğraşır. Bu sırada uluslararası savaş suçluları mahkemesinde araştırma görevlisi Laura ve savaşta ailesini kaybetmiş olan avukat Nermina, Haris'i bulur ve ona savaş suçlularıyla ilgili bilgilerinin olduğunu söyler. Bu durum üzerine Haris, Mirsad ve Zahir, Srebrenica’da soykırım suçunu işlemiş Çetnikleri bulmak için amansız bir mücadeleye girişir.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir