Nil’de Ölüm Filmi Sinemalarda

Nil'de Ölüm Filmi SinemalardaYönetmen
Kenneth Branagh'ın
Nil'de Ölüm
Filmi Sinemalarda
 
Yönetmen Kenneth Branagh'ın Nil'de Ölüm filmi sinemalarda
 

Nil'de Ölüm Filmi 11 Şubat 2022 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda

 
Kenneth Branagh'ın yönetmenliğini üstlendiği ve başrolünde yer aldığı "Doğu Ekspresinde Cinayet"in devam filmi Nil'de Ölüm, Agatha Christie'nin 1937 yılında yayımlanan aynı isimli kitabından uyarlanmış.
 
Sevilen dedektif Hercule Poirot'nun karşılaştığı yeni bir cinayet vakasını konu edinen filmde, başarılı oyuncuya Gal Gadot, Emma Mackey, Armie Hammer ve Rose Leslie başrolde eşlik ediyor.
 
Nil'de Ölüm Filmi SinemalardaNil'de Ölüm Filmi Sinemalarda
 
Senaryosu Michael Green tarafından yazılan filmde, Belçikalı dedektif Hercule Poirot'un göz alıcı nehir vapurunda geçen Mısır tatilinin, balayında olan bir kadının öldürülmesiyle yarıda kesilmesini ve katil arayışına dönüşmesini anlatıyor.
 
 
Filmin Konusu
 
Nil'de Ölüm, huzurlu tatili sırasında balayında olan bir kadının öldürülmesiyle kendisini bir cinayet soruşturmasında bulan dedektif Hercule Poirot'un hikayesini konu ediyor. Linnet Doyle, yeni kocası ile birlikte balayı için Nil Nehri’nde lüks bir yolculuğa çıkar. Ancak bu yolculuk Linnet’in acımasızca öldürülmesiyle son bulur. Bu korkunç ölüm, gemide bulunan dedektif Hercule Poirot’un da tatilini sona erdirir. Geminin kaptanı tarafından soruşturma yapmakla görevlendirilen Poirot, cinayetin gizemini çözmek için çabalar.
 

 

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir