blank

Müzik Sanatçısı Harun Kolçak Vefat Etti

blankMüzik Dünyasının
Başı Sağolsun
 
Müzik Sanatçısı
Harun Kolçak
Vefat Etti
 
blankBir süredir kanser tedavisi gören pop müziğin sevilen ismi Harun Kolçak, hayatını kaybetti. Harun Kolçak 3 senedir kanser tedavisi görüyordu.
 
Ünlü sanatçı Harun Kolçak, İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
 
Bir süredir Maslak’ta özel bir hastanede kanser tedavisi gören 62 yaşındaki ünlü şarkıcı Harun Kolçak hayatını kaybetti.
 
blankKolçak’ın cenaze namazının Cuma namazına müteakiben Teşvikiye Cami'nde kılınacağı ve Gemlik’te defnedileceği öğrenildi.
 
blankHarun Kolçak; 1955'te İstanbul'da doğdu. Sinema sanatçısı olan babası Eşref Kolçak sayesinde sanatla iç içe büyüyen Kolçak, küçük yaşlarda müziğe başladı. Profesyonel müzik yaşantısına, Erkin Koray ile çalışarak başlayan Kolçak, Onno Tunç Orkestrası'nda 7 yıl bas gitaristlik, vokalistlik ve solistlik yaptı.
 
Onno Tunç ile 1991'de ortak yaptıkları "Gir Kanıma" isimli albümle iyi bir çıkış yakaladı.
 
blankOnno Tunç'un vefatından sonra İskender Paydaş ile "En Büyük Aşk", "Derman Olayım", "İnsan Gülerken Ağlar" gibi birçok parçada beraber çalıştı.
 
blankDaha sonra 1995'te "Yanımda Kal" adını taşıyan üçüncü albümünü müzikseverlerin beğenisine sunan Kolçak, "Korkuyorum", "Dualarım Yoluna" ve "Yanımda Kal" gibi unutulmaz şarkılara da imza attı.
 
Albümlerinin çoğunda şarkıların söz ve müziği kendine ait olan Kolçak, başka sanatçılara da pek çok eser verdi.
 
Zerrin Özer ve Aşkın Nur Yengi ile birlikte yaptığı düetler ile “Kuşadası Altın Güvercin Müzik Yarışması” ve “Akdeniz Akdeniz Müzik Yarışması” adlı şarkı yarışmalarında ödüller aldı.
 
Ulusal düzeyde kazandığı birçok ödülün yanı sıra yurt dışı başarıları da bulunan Kolçak, 1996'da Litvanya'da 13 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen "Müzikos Festivalis Nerinos Vasara 96" yarışmasında "En İyi İkinci Şarkıcı" seçildi.
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir