blank

Muhteşem İkili Oyununun İlk Gösterimi

Muhteşem İkili Oyununun İlk GösterimiEdiz Hun ve
Selma Güneri
İlk Kez Tiyatroda
 
Muhteşem İkili
Oyununun
İlk Gösterimi
 
Yeşilçam'ın efsaneleri Ediz Hun ve Selma Güneri’yi ilk kez tiyatroda buluşturan Muhteşem İkili oyununun ilk gösterimi yapıldı
 
Muhteşem İkili Oyununun İlk GösterimiTiyatro Ak'la Kara'nın romantik komedi türündeki Muhteşem İkili oyununun ilk gösterimi Kadıköy'deki Tiyatro Ak'la Kara Sahnesi'nde yapıldı.
 
Oyun Aralık ayında Oran, 235, Panora, AVM, Turan Güneş Blv. No:182, 06450 Çankaya/Ankara adresindeki Panora Sanat Merkezi’nde de sahnelenecek
 
Savaş Özdural’ın yazdığı Atilla Şendil’in yönettiği oyunun oyuncu kadrosunda Ediz Hun, Selma Güneri, Savaş Özdural, Ilgın Angın ve Fatih Özacun var.
 
Selma Güneri, gençlik yıllarında kabare ve müzikallerde rol alsa da yıllar sonra tiyatro sahnesine çıktığı için çok heyecanlı olduğunu söyledi.
 
Ediz Hun'un kendisini davet ettiğinde çok şaşırdığını dile getiren Güneri, "Çok değerli oyuncularla aynı sahneyi paylaşıyorum. Ediz Hun'u örnek aldım. Hazırlık süreci çok güzel geçti. Usta bir yönetmenle çalıştık. Ben Ediz'le gurur duyuyorum. Sinemada yıllarca çok güzel işler yaptı ama tiyatro yapma kararı çok zor bir şey. Çok cesaret ister." diye konuştu.
 
Güneri, sahneye alışık olduğuna dikkati çekerek, tiyatronun hitap ettiği seyirci ile sinemanın seyircisinin farklı özellikleri olduğunu dile getirdi.
 
Usta aktör Ediz Hun ise oyunun kolay bir oyun olmadığını belirterek, "Başarılı olmak için disiplinle çalışan herkes başarıya ulaşır. Senelerce sahnelerde hitabet şansım olmuştu. Sahneye alışığım ama tiyatro için ezberlemek yetmiyor. Onu yönetmenin söylediği şekilde aktarmak gerekiyor. Tiyatro, şiir okumak gibi bir şey değil. Tiyatro seyircisi belirli bir kültüre sahip ve bilinçli" dedi.
 
Hun, Selma Güneri ile 2009'da bir filmde başrolü paylaştıklarını belirterek "Selma Güneri, benim kadim dostumdur. İyi bir oyuncudur. Oyunun hakkını verir. Oyuncu kelimesini pek sevmiyorum. İyi bir artist diyeyim. Biz bir sanat icra ediyoruz. Şimdiki gençlerden de çok kabiliyetliler var. İşini ciddiyetle yapıyorsan mutlaka belirli bir başarıya ulaşırsın. Mesleğinizi iyi yapın, kapasitenizin üstüne çıkın" dedi.
 
Oyunun Konusu
 
Engin ve Meltem bir zamanların en ünlü Yeşilçam, kabare ve televizyon oyuncularındandır. Sahne birliktelikleri evlilikle sonuçlanmış fakat bir süre sonra hem oyuncu hem evlilik ilişkileri bitmiştir. Aradan geçen 10 yılın ardından birbirlerinin isimlerine bile tahammül edemeyecek noktaya gelmişlerdir. İkisiyle ayrı ayrı görüşmeyi sürdüren Engin’in yeğeni Savaş’a çalıştığı televizyon kanalından eski meşhur oyuncuları bir araya getirmekle ilgili bir program verildiğinde kahkaha dolu bir süreç başlar. Acaba Savaş birbirine dayanamayan bu ikiliyi bir araya getirmeyi başarabilecek mi?
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir