blank

Milliyet Sanat Dergisinin Temmuz 2022 Sayısı

Milliyet Sanat Dergisinin Temmuz 2022 Sayısı“Sinemanın Gizli
Başrol Oyuncusu
YAPAY ZEK”
 
Milliyet Sanat
Dergisinin
Temmuz 2022
Sayısı Çıktı
 
 Milliyet Sanat Dergisinin Temmuz 2022 Sayısı Çıktı  
 
Milliyet Sanat dergisinin Temmuz 2022 sayısı kapağında sinema tarihinde yapay zekânın gelişimine yakından bir bakış sunan kapsamlı bir incelemeye yer vermiş.. Sinema sayfaları, bu ay vizyona girecek “Yang’dan Sonra” filminde canlandırdığı endişeli baba rolüyle Colin Farrell’ı ve “Thor” serisinin son yönetmeni Taika Waititi’yi de mercek altına alıyor.
 
Ayın Söyleşisi’nde Asu Maro’nun konuğu ekranların ve tiyatro sahnesinin en beğenilen oyuncularından Metin Akdülger. Kendisini farklı alanlarda ifade etmeyi seven, müzik yapan, yazan, çizen Akdülger, dostlarıyla yarattığı çizgi roman dünyasını, “Kaptan88” serisini ve diğer alanlardaki yolculuğunu Maro’ya anlatıyor.
 
Derginin plastik sanatlar sayfalarında Antalya Kültür Sanat’ın Sanat Direktörü Münevver Eminoğlu “Tutkunun Heykeltıraşı Rodin – Erbil Arkın Özel Koleksiyonu’ndan Bir Seçki” sergisini; küratör Necdet Bezmen Ayvalık Kırlangıç Yaşam Merkezi’nde açılan “Anadolu Uygarlıkları Sergisi”ni; Borusan Contemporary direktörü Dr. Kumru Eren, fotoğraf sanatçısı Axel Hütte’nin “Chronostasis” sergisini; küratör Melike Bayık ise Eskişehir’deki Eldem Sanat Alanı’nda açılan “Susuz Yaz” sergisini anlatıyor. Bursa Nilüfer Belediyesi’nin 30’a yakın sanatçının işleriyle altı ayrı mekâna yayılan “Yukarı Bak” sergisi; kentin ilk özel sanat mekânı İmalat-hane’de açılan Ali Kazma’nın “Zaman Zaman” adlı seçkisi ile geçtiğimiz ay hayata veda eden Latif Demirci ve karikatürleriyle ilgili inceleme yazıları da sanatseverleri bekliyor.
 
Temmuz 2022 sayısının sahne sanatları sayfalarındaki röportajlarda Deniz Tansel Öngel Dada Salon Kabarett’te sahnelemeye başladığı müzikli gösterisi “Aşk-ın Denizi”ni; “Beni Öldürmek İsteyen Muhteşem Hayat”ın yönetmenleri Tansu Biçer ve Tülin Özen ile yazan ve sahneleyen Saim Güveloğlu ise Bahçe Galata’nın bu yeni oyununu anlatıyor.
 
Ülkemiz caz kültürünün önemli parçalarından biri olan Sibel Köse’nin röportajıyla açılan müzik sayfalarında Naim Dilmener her zaman olduğu gibi geçtiğimiz ay müzik dünyasında olup bitenlerin nabzını tutuyor. 1985 yılında yayınladığı “Running Up That Hill” şarkısıyla şu an dünya listelerinde bir numaraya yerleşen gizemli müzisyen Kate Bush’un müzikal tarihine derinlemesine bir bakış; 13 Temmuz’da İstanbul’da konser vermeye hazırlanan Godspeed You! Black Emperor grubunun hikâyesi; Johnny Depp’in Jeff Beck’le kaydettiği “18” albümü; Kemal Küçük’ün kaleminden korrepetitörlerin öyküsü ve 29. İstanbul Caz Festivali’nin kapsamlı programına dair içerikler de dergide okurlarla buluşuyor.  
 
Milliyet Sanat, Türk edebiyatının özel ve özgün kalemi Suat Derviş’i vefatının 50. yılında, İthaki Yayınları Suat Derviş dizisi editörü Serdar Soydan’ın yazısıyla anıyor. Oyuncu Nursel Köse ilk romanı 5. Kan’ı; 14. Uluslararası İstanbul Edebiyat Festivali’nin konuğu olan Norveçli yazar Per Petterson yazarlık serüvenini; Miriam Toews ise Kafka Kitap’tan çıkan etkileyici romanı “Konuşan Kadınlar”ı anlattıkları özel söyleşilerle edebiyat sayfalarına konuk oluyorlar.
 
Milliyet Sanat’ın Temmuz 2022 sayısı, gazeteci ve yazar Pınar Öğünç’ün 10 bölümlük belgesel podcast serisi “Sen Ben O” üzerine verdiği röportaj ve Tülay Palaz’ın Ece Temelkuran illüstrasyonuyla sona eriyor.
 
Kitabevlerinde, marketlerde, Getir’de ve dijital uygulamalarda okurlarını bekleyen Milliyet Sanat ayrıca, dergiyi 0850 224 02 22 numaralı çağrı merkezini arayarak satın alan okurların kapısına kadar götürüyor.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir