blank

Milliyet Sanat Dergisinin Mayıs 2021 Sayısı

Milliyet Sanat Dergisinin Mayıs 2021 SayısıKapak Konusu:
Alfred Hıtchcock’un
Renkli Filmleri
 
Bob Dylan’ın 80. Yaşı
 
Hande Doğandemir ile
Ayın Söyleşisi
 
Milliyet Sanat Dergisinin
Mayıs 2021 Sayısı Çıktı
 
Milliyet Sanat Dergisinin Mayıs 2021 Sayısı - Hande Doğandemir49 yıllık yayın hayatını kesintisiz devam ettiren Milliyet Sanat dergisinin Mayıs 2021 sayısı çıktı
 
Milliyet Sanat’ın Mayıs 2021 sayısının kapağında, gelecek ay tüm renkli filmleri 40. İstanbul Film Festivali’nde gösterilecek olan Alfred Hitchcock yer alıyor.
 
Sevin Okyay, haziran ayında Hitchcock’un tüm renkli filmlerinin 40. İstanbul Film Festivali’nde gösterilecek olması vesilesiyle kaleme aldığı yazıda, 40 yıl önce hayatını kaybetmesine rağmen usta sinemacının filmlerinin neden eskimediğini ve neden hâlâ gerilim sineması denince akla Hitchcock’un geldiğini anlatmış.
 
Milliyet Sanat Dergisinin Mayıs 2021 Sayısı - Bob DylanBu sayıda, ayın söyleşisini “Hükümsüz” dizisinde kadın cinayetlerini çözen Avukat Filiz karakteri ile izleyici karşısına çıkan Hande Doğandemir ile Asu Maro yapmış.
 
Milliyet Sanat’ın müzik sayfaları Bob Dylan’ın 80. doğum gününü, müzik tarihinin en ilgi çekici isimlerinden biri olan Dylan’ı 80 maddede işleyen ve efsanevi müzisyene “daima genç” vurgusu yapan bir yazıyla kutlamış.
 
Berlin’den Altın Ayı Ödülü ile dönen Rumen sinemacı Radu Jude incelemesi de bu sayının dikkati çekenlerinden. Jude’un özgün tarih yorumuna yer verdiği sinemasına dair ayrıntılar sunan bir yazı.
 
Zelika GarciaPera’nın 19. yüzyılda var olmuş 12 tiyatro sahnesini ve peşi sıra gelen hikâyelerini anlatan Çevrimiçi Beyoğlu Tiyatro Turu yazısı da bu sayıda.
 
Bu yıl 40. İstanbul Film Festivali’nde ulusal yarışmada yarışacak filmler ve mayıs seçkisinde çevrimiçi gösterilecek filmler de yeni sayıda mercek altına alınmış.
 
Derginin plastik sanat sayfalarında Zelika Garcia ile yapılan röportaj, Meksika’nın sanat ortamını değiştiren sanatçının bakış açısını ve yorumlarını gözler önüne sermiş.
 
Şebnem İşigüzelYeni sayıda ayrıca Akbank Sanat’taki “Distopya Ses Sanatı” sergisi üzerine kaleme alınmış bir yazı ve Milliyet Sanat dergisinin logosu dahil hâlâ tüm tazeliğiyle hayatta olan tasarımların mimari Sait Maden’le ilgili bir yazı yer almış
 
Egemen Limoncuoğlu, yeni albümü “Better Mistakes”i 7 Mayıs’ta yayınlamaya hazırlanan popçu Bebe Rexha üzerinden “Günümüzde pop hiti çıkarmak” konusunu tartışmış.
 
Jakuzi grubunun solisti Kutay Soyocak’ın black metal projesi Vox in Rama’yı anlattığı Milliyet Sanat’ın Mayıs 2021 sayısında ayrıca, son zamanların yükselen gruplarından Dolu Kadehi Ters Tut ekibiyle yeni stüdyo albümleri üzerine bir röportaj var.
 
Yeni sayıda ayrıca Tiyatroadam’ın “Einstein’ın İhaneti” adlı yeni oyununun ekibi, modasahnesi.com’da seyirciyle buluşan oyunu Ece Saruhan’a anlatmış.
 
Milliyet Sanat’ın edebiyat sayfalarında ise bu ay Steve Jobs’ın “öteki kızı” Lisa Brennan Jobs’ın Gençlik Hatası kitabı üzerine röportajı; yeni kitabı İstanbullu Amazonlar 1809’da Osmanlı tahtı bahtı olmuş bir sultanın hikayesini anlatan Şebnem İşigüzel’le bir röportaj ve pandemi sebebiyle evde kutlanan Uluslararası Harry Potter Günü’nde neler yapılabileceğine dair bir yazı yer almış.
 
Derginin Podcast sayfalarında ise Tansu Biçer, ikinci podcast dizi yönetmenliğini üstlendiği “Kefe”yi anlatıyor.
 
Pandemi sürecinde abonelerine her ay düzenli gönderim yapmaya devam eden Milliyet Sanat, kısıtlamalar nedeniyle satış noktalarının kapalı olduğu süreçte ise dergiyi okurlarının kapısına kadar götürüyor. 0850 224 02 22 numaralı çağrı merkezini arayarak dergiyi satın alan okurlara o ayın sayısının gönderimini gerçekleştiren Milliyet Sanat, çok yakında kapıda ödeme seçeneğini de hayata geçirecek.
 
Milliyet Sanat Dergisinin Mayıs 2021 Sayısı

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir