blank

Geçmişe Dönüş Filmi Sinemalarda

Geçmişe Dönüş Filmi SinemalardaYönetmen
Martin Campbell'in
Geçmişe Dönüş
Filmi Sinemalarda
 
Usta yönetmen Martin Campbell'in Liam Neeson, Monica Bellucci, Guy Pearce gibi usta oyuncularla çektiği Geçmişe Dönüş filmi sinemalarda
 
Geçmişe Dönüş (Memory) filmi 17 Haziran 2022 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda
 
Film, peşindekilerden kurtulmak için çok geç olmadan yıllardır kazandığı becerilerini kullanmak zorunda olan bir suikastçının hikayesini anlatıyor.
 
Filmin oyuncu kadrosunda Liam Neeson, Guy Pearce, Monica Bellucci, Taj Atwal, Ray Stevenson, Ray Fearon, Herold Torres, Antonio Jaramillo, Louis Mandylor, Lee Boardman, Natalie Anderson ve Stella Stocker var.
 
Filmin yönetmenliğini yapan Yeni Zelanda kökenli İngiliz yönetmen   Martin Campbell, aksiyon filmleriyle tanınıyor. En İyi Drama dizisi dalında BAFTA ödülü var.
 
Filmin Konusu
 
Alex Lewis (Liam Neeson), hayatını değiştirmek üzere olan bir kiralık suikastçıdır. Teksas, El Paso’da yaşayan Alex, tam emekli olmayı planlarken unutulmaya yüz tutmuş bir hatırayla yüzleşir: eski bir bağlantısı ona son bir görev verdiğinde şiddet ve gizlilikle geçen uzun kariyerini tamamlamaya hazırdır. Ama son iş, Alex’in anlaştığı işten farklıdır ve onu ajan Vincent Serra (Guy Pearce) liderliğinde yönetilen gizli bir FBI operasyonuna yönlendirir. Alex, sınırın güneyindeki bir çocuk fuhuş çetesinden zengin, nüfuzlu bir El Paso emlak patronu (Monica Belluci) ve oğluna (Josh Taylor) uzanan bir istismarın izini bulduğunda, Serra’nın ekibini gizlice doğru hedefe yönlendirir. Ayrıntıları hatırlayamaması onu daha büyük bir tehlikeye atsa da Alex, bir ömür boyu gölgelerde kazandığı becerilerini çirkin bir sırrı aydınlığa çıkarmak için kullanır ama bunu güçlü düşmanları kendisini yok etmeden ve Serra’nın gizli görevini açık etmeden yapmalıdır.
Ancak ciddi bir hafıza kaybı yaşayan Alex için bu süreç pek de kolay olmaz. Ayrıntılar güç geçtikçe daha da bulanıklaşırken Alex, güvenebileceği kişileri bulmak için çabalar.
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir