Five Eyes Filmi Antalya'da Çekiliyor

Five Eyes Filmi Antalya’da Çekiliyor

Five Eyes Filmi Antalya'da ÇekiliyorTurizm Başkenti
Hollywood Oyuncularını
Ağırlıyor
 
Five Eyes Filmi
Antalya'da Çekiliyor
 
Hollywood'un ünlü yönetmeni Guy Ritchie ve ünlü oyuncu Jason Statham'ın bir araya geldiği Five Eyes filmi Antalya'da çekiliyor
 
Antalya'da, Türkiye'nin ilk EXPO alanı olarak 2016'da açılan botanik park, dev bir film platosuna dönüştürüldü.
 
Turizmin başkenti Antalya, sinema sektöründe Hollywood yıldızlarını ağırlıyor. Ünlü yönetmen Guy Ritchie ve ünlü aktör Jason Statham'ın bir araya geldiği aksiyon filmi "Five Eyes" Antalya'da çekiliyor.
 
Five Eyes Filmi - Yönetmen Guy RitchieFive Eyes Filmi - Jason Statham (oyuncu)
 
Çekimleri devam eden filmde Jason Statham’a  oyuncular Aubrey Plaza, Cary Elwes eşlik ediyor..
 
Bu doğrultuda, Aksu ilçesinde 4 yıl önce, "Çiçek ve Çocuk" temalı kültürel ve görsel şölene ev sahipliği yapan 121 dönümlük alanda, sinema stüdyoları oluşturuldu.
 
Aubrey PlazaCary Elwes
 
Film ekibi stüdyo kurdu ve alanda film platoları oluşturdu. Platoların hazırlandığı stüdyolar perdelerle çevrildi.
 
Filmin çekimleri, tarihi Kaleiçi ile Cumhuriyet Meydanı'nda yapılıyor.
 
Çekimlerin yapıldığı sokak ve meydanlar trafiğe kapatıldı. Polis ekipleri de bölgede güvenlik önlemi aldı.
 
Filmin bu yıl içinde vizyona girmesi bekleniyor
 
Jason Statham; ailesinin mesleği nedeniyle sokak tiyatrosuyla erkenden tanıştı. Fakat bunun yanında spora yönelen ünlü oyuncu İngiliz milli dalış takımının bir üyesi olarak katıldığı turnuvalarda dünya 12’nciliğine kadar yükseldi. Modellik yaptığı sıralarda İngiliz yönetmen Guy Ritchie ile tanışan Jason Statham oyunculuk kariyerine “Bacon” adlı film ile giriş yaptı. 2000 yılında yine bir Guy Ritchie filmi olan Snatch’te Turkish karakterini oynayan Jason Statham’ın kariyeri 80 milyon hasılat gelirle oldukça güçlendi. Jason Statham’ın dövüş sanatları eğitimini sergileme fırsatı bulduğu Transporter serisi onu sinemaseverlerle buluşturdu ve Hollywood da dublör kullanmayan ender oyunculardan biri olan Jason Statham “The Italian Job” filminin dövüş sahnelerinde neredeyse hiç dublör kullanmadı. Armond White gibi eleştirmenler tarafından yaptığı işler yeni ve devinimsel pop-art örnekleri olarak anılmaya başlayan Jason Statham’ın 2008 yılında başrollerini oynadığı Death Race ve Transporter 3 ‘te gösterdiği başarı bu övgüye layık olduğunu kanıtladı. 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir