Five Eyes Filmi Antalya'da Çekiliyor

Five Eyes Filmi Antalya’da Çekilecek

Five Eyes Filmi Antalya'da ÇekilecekTurizm Başkenti
Hollywood Oyuncularını
Ağırlayacak
 
Five Eyes Filmi
Antalya'da Çekilecek
 
Hollywood'un ünlü yönetmeni Guy Ritchie ve ünlü aktör Jason Statham'ın bir araya geleceği Five Eyes filmi Antalya'da çekilecek
 
Antalya'da, Türkiye'nin ilk EXPO alanı olarak 2016'da açılan botanik park, dev bir film platosuna dönüştürülüyor.
 
Five Eyes Filmi - Yönetmen Guy RitchieTurizmin başkenti Antalya, sinema sektöründe Hollywood yıldızlarını ağırlamaya hazırlanıyor.
 
Ünlü yönetmen Guy Ritchie ve ünlü aktör Jason Statham'ın bir araya geleceği aksiyon filmi "Five Eyes" Antalya'da çekilecek.
 
Filmde Jason Statham’a  oyuncular Aubrey Plaza, Cary Elwes eşlik edecek.
 
Bu doğrultuda, Aksu ilçesinde 4 yıl önce, "Çiçek ve Çocuk" temalı kültürel ve görsel şölene ev sahipliği yapan 121 dönümlük alanda, sinema stüdyoları oluşturuluyor.
 
Five Eyes Filmi - Jason Statham (oyuncu)"Kente getirisi oldukça yüksek"
 
Antalya Tarım ve Orman İl Müdürü Gökhan Karaca, 121 dönümlük alanı devraldıktan sonra daha iyi değerlendirebilmek amacıyla organizasyon şirketlerine teklifler götürdüklerini söyledi.
 
Bu doğrultuda, Five Eyes filminin yapım şirketiyle çalışan Türk şirketi ile iletişime geçtiklerini anlatan Karaca, filmin Antalya'da çekilmesine ilişkin avantajların yapım şirketine anlatıldığını belirtti.
 
Aubrey PlazaDünya piyasasını araştırıp, aynı standartlarda bir teklif sunduklarını ve bu teklifin kabul edildiğini aktaran Karaca, "Çok yüksek bütçeli bir organizasyon, ancak kente getirisi de oldukça yüksek." dedi.
 
Cary ElwesFilm ekibinin, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünden çekim izni aldığını ve mekân kullanımı için de Antalya Valiliği, belediyeler ve ilgili kurumlarla resmi yazışmaların sürdüğünü dile getiren Karaca, alanın iç mekân bahçesini de film çekimleri için kiraya verdiklerini bildirdi.
 
Alanda stüdyolar perdelerle çevrildi
 
Film ekibinin şu anda stüdyo kurduğunu ve alanda film platoları oluşturduğunu belirten Karaca, platoların hazırlandığı stüdyoların perdelerle çevrildiğini aktardı.
 
Karaca, oyuncuların da ileriki günlerde Antalya'ya geleceğini, buna ilişkin konaklama ve ulaşım planlamalarının da yapıldığını anlattı.
 
Turizm kenti Antalya'nın Hollywood organizasyonuna ev sahipliği yapacağının altını çizen Karaca, kentin sinema sektöründe de adından söz ettirmeye başlayacağını vurguladı. Bu tür projeleri önemsediklerini belirten Karaca, devamının gelmesi için de çalışmaları sürdüreceklerini sözlerine ekledi.
 
Yapım ekibinin sadece EXPO alanında değil, kentin Kaleiçi gibi farklı noktalarında da çekim yapacağı belirtildi.
Filmin bu yıl içinde vizyona girmesi bekleniyor
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir