blank

Cüneyne Sinema Söyleşileri Kefernahum Filmi

Cüneyne Sinema Söyleşileri Kefernahum Filmi“Cüneyne
Sinema Kulübü”
 
Cüneyne
Sinema Söyleşileri
Kefernahum Filmi
24 Ağustos 2022’de
 
Akdoğan Yayınevi ve Cüneyne Kültür Sanat ve Edebiyat Dergisi, yayın ağı kapsamında 2 Ağustos 2022 tarihinde kurulan Cüneyne Sinema Kulübü’nün etkinliği Cüneyne Sinema Söyleşilerinin ilkinde Kefernahum filmi var

blankKefernahum filmi hakkındaki sinema söyleşisi Ankara'da 24 Ağustos 2022 Çarşamba günü saat: 19.00’da Cüneyne dergisi adresinde olacak.
 
Söyleşide film izlenmeyecek, söyleşi filmi önceden izlemiş olan sinemaseverlerin katılımı ve Sabri Karayel'in sunumuyla gerçekleştirilecektir. 
 
Cüneyne Sinema Söyleşileri Kefernahum FilmiFilmin Konusu
 
Lübnan & Fransa ortak yapımı dram filmi, Lübnanlı bir çocuk olan Zain'in hikayesini anlatıyor. Film, Zain'in sıradan bir küçük çocuktan, kendisini istismar eden ailesine baş kaldırıp kaçan, zekası ve pratikliği ile sokaklardaki yaşam savaşından galip çıkan ve kendisine yapılan haksızlığın karşısında dimdik duran, 12 yaşındaki genç bir delikanlıya dönüşümünü gözler önüne seriyor.
 
Bu süreçte Zain hayat mücadelesi veriyor, Etiyopyalı mülteci Rahil ve onun bebeği Yonas'a göz kulak oluyor, şiddet suçundan hapse giriyor ve en sonunda mahkemede adalet arıyor.
 
Nadine Labaki'nin yönetmenliğini üstlendiği Kefernahum filminde başrolü, Zain Al Rafeea üstleniyor. Filmin senaryosunda ise yönetmenle birlikte Michelle Keserwany ve Jihad Hojeily'nin imzası var.
 
Prömiyerini Cannes Film Festivali'nde gerçekleştiren film, Toronto, Melbourne, Saraybosna, Zürih, Busan, Londra ve Stockholm gibi uluslararası festivalleri dolaştı. Cannes'dan 3 ödülle dönen film Altın Palmiye ödülü için de adaylık sahibiydi.
 
Cüneyne Sinema Kulübü adına
Leyla Karataş
 

 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir