Çakallarla Dans 6 Filmi Sinemalarda

Çakallarla Dans 6 Filmi SinemalardaYönetmen
Murat Şeker'in
Çakallarla Dans 6
Filmi Sinemalarda
 
Yönetmen Murat Şeker'in Çakallarla Dans 6 filmi sinemalarda
 
Çakallarla Dans 6 filmi 2 Aralık 2022 Cuma gününden (bugünden) itibaren sinemalarda.
 
Yapımcılığını Sugarworkz ve TAFF'ın yaptığı filmin senaryosunu Ali Tanrıverdi ile Murat Şeker yazdı.
 
Çakallarla Dans 6 Filmi SinemalardaFilmin oyuncu kadrosunda Şevket Çoruh, İlker Ayrık, Timur Acar, Murat Akkoyunlu, Didem Balçın, Nurettin Sönmez ve Ebru Cündübeyoğlu var.

Yönetmen Murat Şeker yaptığı açıklamada, Çakallarla Dans serisinin sadece filmin hayranları tarafından değil sinema sektörü tarafından da heyecanla beklendiğini belirterek, "Çünkü bizim kendi seyircimiz var. Vizyona girdiği yıllarda her zaman en çok izlenen ilk 5 yerli filmden biri olmuştur. Bunun getireceği dalganın, vizyona genel olarak yansıyacağını da düşünüyorum." dedi.
 
Çakallarla Dans 6 Filmi Sinemalarda"Servet" karakterini canlandıran İlker Ayrık da Çakallarla Dans filminin tüm ekip için özel bir yeri olduğunu söyleyerek, "Filmde 9 arkadaş 6 filmdir devamlılık sağladık. Dolayısıyla bu Türk sinemasında ilk ve tek. Dünya sinemasında da örneği azdır diye düşünüyorum." dedi.
 
Ayrık, uzun yıllar sevilerek izlenen bir filmde yer almaktan gurur duyduğunu belirterek, "Mütevazı mahallelerde, mütevazı hayatlar yaşayan, mütevazı insanların hiç de mütevazı olmayan bir dünyayla münasebeti, yırtmaya çalışması ve karşılığında da dayak yemesinin hikayesidir. Bu herkesin içerisinde muhakkak kendini bulabileceği bir tema. Çakallarla Dans sevenler bize 'Çakallar' diye hitap ediyor. Adımız öyle kaldı ama aslında öyle değil. Biz çakallarla dans etmeye çalışan garibanlarız. Çakallar başka. Onlar her zaman kervanını yürütür. Olan da bizim gibi garibanlara olur.' diyen bir yapım" dedi.
 
Serideki arkadaş grubunun sosyal hayatlarının geriye gittiğine dikkati çeken Ayrık, "Örnek vermem gerekirse Kayınço Gökhan tekel bayi sahibiyken 6. filmde artık bir tekel bayinin kuryeliğini yapmaktadır. Köfte Necmi'nin bir zanaatı vardı, ekmek fırını vardı. Şimdi ganyan bayinde kasaya bakıyor. Servet karakteri bir şirketin muhasebesine yaparken şu anda merdiven altı hesaplar tutuyor. Bu, bir geriye gidişin hikayesidir. Bu gariban insanlar geriye giderken ileriye giden 'Çakallar' var. Bu garibanların omuzuna basarak ileriye gidiyorlar aslında 6 filmdir ve 12 senedir Çakallarla Dans'ın anlatmaya çalıştığı hikâye budur" dedi.
 
Çakallarla Dans 6 Filmi Sinemalarda"Hüseyin" karakterini oynayan Hakan Bilgin ise 365 gün Çakallarla Dans çekimi olsa, severek gideceğini aktararak, "Her zaman vakit geçirmekten keyif aldığım, beraber olduğunda da enerjileriyle birbirini çok yukarı çeken bir ekibiz. Hepimiz mahallede büyümüş çocuklarız. Çakallarla Dans'ı, pazarlama derdine düşmeden yapılan Ertem Eğilmez dönemi filmlerine benzetiyorum. Bunlar içeriği, hikayesi ve duygusu çok güçlü filmler. Çakallarla Dans da bu çizgiyi takip ediyor” dedi.
 
Çakallarla Dans 6 Filmi SinemalardaOyuncu Timur Acar da salgın dolayısıyla bir süre ara vermek zorunda kaldıklarının altını çizerek, "Seyirciyle buluşacağımız için de heyecanlıyız. Serinin 6. filminde de yine 4 kafadarın başından geçen komik olayları izleyeceğiz. Bizim çocukluğumuzdaki arkadaşlıkların, herkesin etrafındaki tayfasının hikayesi aslında. Başına olmadık işler açan mahallede büyümüş bir grup arkadaşın hikayesi. Herkese sıcak gelen bir hikâye olmalı ki 6 filmdir sevilerek izleniyor" dedi.
 
Çakallarla Dans 6 Filmi SinemalardaDidem Balçın ise son filmle ilk kez yurt dışına çıkacaklarını aktararak, "Beklettiğimize değdi diyebilirim. Fatma karakterinin ablasının düğün davetiyle başlıyor her şey. Aslında aynı oyuncu kadrosuyla 6 film çekilmiş bir serüvenin başarısını konuşuyoruz. İlk filmden son filme kadar seyirciyle birlikte büyüdük. Gerçek hayatın içerisinde gibi bir his uyandırıyor. Bu yüzden seyircimizle çok kolay empati kurulduğunu düşünüyorum. Eminim yine uzun yıllar dillerden düşmeyen sözler, espriler ya da hareketler olacaktır." dedi.
 
Filmin Konusu
 
Çakallarla Dans serisinin altıncı devam halkası olan filmde ekiptekiler kendilerini bu defa yurt dışında türlü maceraların içinde buluyor.
 
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir