8. Boğaziçi Film Festivali Seyircisiyle Buluşuyor

8. Boğaziçi Film Festivali Seyircisiyle Buluşuyor30 Ülkeden 60 Film
#HerŞeyeRağmen
 
8. Boğaziçi Film Festivali
Seyircisiyle Buluşuyor
 
Son dönemin çok beklenen ve ödüllü filmlerini #HerŞeyeRağmen sloganıyla sinemaseverlerle buluşturacak 8. Boğaziçi Film Festivali seyircisiyle buluşuyor
 
8. Boğaziçi Film Festivali Seyircisiyle Buluşuyor8. Boğaziçi Film Festivali, açılış filmi İranlı yönetmen Majid Majidi’nin son filmi Sun Children’ın gösterimiyle yarın başlıyor.
 
Festivalin Açılış Filmi: Majid Majidi’nin “Sun Children” Filmi
 
8. Boğaziçi Film Festivali’nin bu yılki açılış filmi, Majid Majidi'nin dünya prömiyerini 77. Venedik Film Festivali Ana Yarışma bölümünde gerçekleştiren ve Rouhollah Zamani'ye Marcello Mastroianni En İyi Genç Oyuncu Ödülü'nü kazandıran filmi Sun Children.
 
Beyond The Clouds filmiyle 5. Boğaziçi Film Festivali’nin Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması’nda Türkiye prömiyerini yaparak festivalden En İyi Kurgu ve En İyi Erkek Oyuncu ödülleriyle ayrılan Majid Majidi’nin son filmi Sun Children, geçimlerini zorlukla sağlayan Ali ve üç arkadaşının hikayesine odaklanıyor. F
 
Filmin yarın akşamki gösterimi saat 21.00’da Beyoğlu ve Kadıköy Sineması’nda aynı anda gerçekleşecek.
 
Bosphorus Film Lab Çevrimiçi Etkinlikleri
 
Festivalin endüstri bölümü Bosphorus Film Lab, etkinlikleriyle endüstrinin güncel ve dikkate değer konularını profesyoneller eşliğinde katılımcılarıyla çevrimiçinde buluşturacak.
Yerli ve yabancı konukların dijital platformlar üzerinden katılımcılarla buluşup etkin bir paylaşım alanının yaratılacağı Bosphorus Film Lab’da paneller, sunumlar, söyleşiler, Instagram canlı yayın sohbetleri katılımcıların dolu dolu bir festival geçirmelerini sağlayacak.
 
Festivalde Yarın
 
8. Boğaziçi Film Festivali’nin ilk gününde Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması, Uluslararası Kısa Belgesel Film Yarışması’nda yer alan filmler ve açılış filminin gösterimi yapılacak.
 
Beyoğlu Sineması’nda 13.00 ve 15.30 seanslarında Uluslararası Kısa Belgesel Film Yarışması’nda yer alan 3 Logical Exits, Ceuta’s Gate, Clebs, I Feel Your Eyes, Outside the Oranges are Blooming, The Eagles of Carthage, The Golden Buttons ve Then Comes the Evening’in gösterimleri yapılacak.
 
18.00 seansında Nasipse Adayız filminin gösterimi ekip katılımlıyla gerçekleşecek.
 
21.00 seansında ise sinemaseverler festivali açılış filmi Sun Children’ı izleme fırsatı bulacak.
 
Sinemaseverler Kadıköy Sineması’nda ise 13.00 seansında Focus, Grandma, 15.30 seansında Zana, 18.00 seansında Ordinary Justice ve 21.00 seansında ise açılış filmi Sun Children’ı izleyebilecekler.
 
30 Ülkeden 60 Film
 
Film gösterimlerinin fiziki olarak Beyoğlu ve Kadıköy sinemalarında gerçekleşeceği 8. Boğaziçi Film Festivali, 30 ülkeden 60 filmlik zengin bir programı seyircisiyle buluşturacak.
8. Boğaziçi Film Festivali Seyircisiyle Buluşuyor
8. Boğaziçi Film Festivali Seyircisiyle Buluşuyor

BIR YORUM YAZIN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir