blank

72. Uluslararası Emmy Ödülleri

72. Uluslararası Emmy Ödülleri“Televizyonun
Oscarları”
 
72. Uluslararası
Emmy Ödülleri
Verildi
 
“Televizyonun Oscarları”, 72. Uluslararası Emmy Ödülleri verildi
 
ABD'de Televizyonun Oscarları olarak nitelendirilen ve bu yıl New York'taki Staples Center'da 72'ncisi düzenlenen 2020 Emmy Ödülleri'nin kazananları belli oldu.
 
72. Uluslararası Emmy ÖdülleriTelevizyon dünyasının Oscar’ları olarak anılan Emmy Ödülleri, bu yıl 72’nci kez sahiplerini buldu. Corona virüs salgını nedeniyle tören, bugüne kadar görülmemiş bir şekilde gerçekleştirildi.
 
İnternet Üzerinden Ödül Törenine Katıldılar
 
Ödül törenine, kazanan isimler dünyanın farklı noktalarında bulundukları yerlerden uzaktan bağlandı. Kimi evinin mutfağında, kimi oturma odasında kimi de bahçesinde en şık kıyafetleriyle ödül töreni ruhunu yaşattı.
 
blankKırmızı Halı Bu Yıl Boş Kaldı


Gösterişli kırmızı halı geçişi yapılmadı. Sadece sunuculuk görevi üstlenenler ile kamera arkası ekip vardı. Jennifer Aniston, Tracee Ellis Ross, Jimmy Kimmel stüdyoda birbirlerinden uzakta durarak sunuculuk görevini yerine getirdi. Jimmy Kimmel ve Jennifer Aniston töreni corona virüs esprileri eşliğinde sundu.  Jimmy Kimmel bir ödülün açıklanacağı zarfı aldıktan sonra mikropları öldürmek için ateşe verdi. Jennifer Aniston ise yangını söndürdü.

Töreni uzaktan izleyen katılımcılar da sıra dışı anlara imza attı. Reese Witherspoon ve Kerry Washington, Emmy sırasında 'yılbaşı partisi' düzenledi. Ikili Koronavirüs nedeniyle 2021'e erken girmek istedi.
 
blank2020 Emmy Ödül Töreni'nde ABD'deki sağlık sistemi de eleştirildi. Jason Sudakis, ödülünü alırken yanında hemşire belirdi ve ona koronavirüs testi yaptı. Hemşire ilgisiz bir şekilde sonuçların 3 ila 6 hafta arasında çıkacağını söyledi ve sağlık sistemine gönderme yapıldı.
 
Rachel Brosnahan töreni eşi ile birlikte pijamalarıyla izledi.
 
Ödül töreninde, En İyi Drama Dizisi ödülüne Succession layık görülürken, dizideki performansıyla Jeremy Strong, En İyi Erkek Oyuncu (Drama) ödülünü aldı.
 
72. Uluslararası Emmy ÖdülleriEuphoria'nın yıldızı Zendaya, drama kategorisinde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü alan en genç isim oldu.

Zendaya, Emmy Ödülleri’nde Tarih Yazdı
 
HBO yapımı olan Euphoria dizisinin 24 yaşındaki oyuncusu Zendaya, Emmy ödül gecesinde en iyi kadın dram oyuncusu ödülünü alarak bu kategoride ödül kazanan en genç oyuncu oldu.

24 yaşındaki genç oyuncu, 20 Eylül Pazar günü Los Angeles’ta düzenlenen 2020 Emmy Ödülleri’nde Euphoria’daki rolüyle ‘Drama Dizisinde En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü aldı. Jennifer Aniston, Olivia Coleman ve Sandra Oh ile yarışan Zendaya, böylece bu ödülü kazanan en genç oyuncu oldu.
 
Geçen yıl bu dalda yine rekor kırılmış ve 26 yaşındaki Jodie Comer, bir yıllığına bu ödülü kazanan en genç oyuncu olmuştu. Zendaya tahta geçti şimdi onun dönemi başladı.
 
Z kuşağını en iyi anlatan dizilerden sayılan Euphoria, HBO’nun en sevilen yapımlarından biriydi ve ikinci sezonu için de onay aldı. Zendaya hem diziye hem de kışın gösterime girecek Dune ve Euphoria’nın yaratıcısı Sam Levinson’ın karantina dönemi çektiği Malcolm Marie ile sinema ve televizyonlarda yer almaya devam edecek.
 
2020 Emmy Ödülleri
 
En İyi Televizyon Filmi 
“Bad Education” (HBO)
 
En İyi Drama
“Succession” (HBO)
 
En İyi Skeç Dizisi
“Saturday Night Live” (NBC)
 
En İyi Talk Show Programı
“Last Week Tonight With John Oliver” (HBO)
 
En İyi Komedi
“Schitt's Creek” (Pop)
 
En İyi Kısa Dizi
“Watchmen” (HBO)
 
Drama Dalında En İyi Kadın Oyuncu
Zendaya, “Euphoria”
 
Drama Dalında En İyi Erkek Oyuncu
Jeremy Strong, “Succession”
 
Komedi Dalında En İyi Kadın Oyuncu
Catherine O'Hara, “Schitt's Creek”
 
Komedi Dalında En İyi Erkek Oyuncu
Eugene Levy, “Schitt's Creek”
 
En İyi Reality Yarışma
“RuPaul's Drag Race” (VH1)
 
En İyi Reality Program Sunucusu
RuPaul, “Drag Race”
 
 En İyi Kurgulu Reality Programı
“Queer Eye” (Netflix)
 
 Kurgusal Olmayan En İyi Reality Programı
“Cheer” (Netflix)
 
En İyi Komedi Dizisi Senaryosu
Daniel Levy, “Schitt's Creek” (“Happy Ending”)
 
En İyi Drama Dizisi Senaryosu 
Jesse Armstrong, “Succession” (“This Is Not for Tears”)
 
En İyi Mini Dizi ya da TV Filmi Senaryosu
Damon Lindelof and Cord Jefferson, “Watchmen” (“This Extraordinary Being”)
 
 
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir