blank

7. Nilüfer Caz Festivali

7. Nilüfer Caz Festivali23 Haziran – 3 Temmuz
 
7. Nilüfer Caz Festivali
 
23 Haziran – 3 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek olan 7. Nilüfer Caz Festivali, Perşembe akşamı Ferit Odman, Nükhet Duru ve Pow Trio konseri ile başlıyor
 
Festival, 10 gün boyunca birbirinden değerli müzisyen ve sanatçıyı bir araya getiriyor.
 
Biletinial desteği ile 23 Haziran – 3 Temmuz 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 7. Nilüfer Caz Festivali’nde 14 konserin yanı sıra, yetişkin ve çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler de yer alıyor.
 
23 Haziran saat 20:30’da Balat Atatürk Ormanı’nda yapılacak olan festival açılışında Ferit Odman Quintet ve Pow Trio feat Nükhet Duru sahne alacak. Biletleri sadece biletinial.com’da satışa sunulan 7. Nilüfer Caz Festivali, 3 Temmuz 2022’ye kadar Bursa ve çevre illerden katılacak müzikseverlere caz şöleni yaşatacak.
 
Bu yıl festival, Birsen Tezer, DJ Amir-Jazzanova, Burhan Öçal’s Jazz Dream, Yazz Ahmed, Taksim Trio, Sarp Maden, Deniz Tekin, Elif Sanchez, Deniz Taşar, Umut Uslusoy Band, Saynur Eren, Süreyya Soyak Trio gibi değerli isimleri ağırlayacak.
 
Balat Atatürk Ormanı, Atlas Köy ve Akçalar göl kıyısı gibi doğayla iç içe alanlarda yapılacak festival, “2022 İklim Yılı” yaklaşımından ilham alarak tasarlandı. Festival, değişim ve iyileşme için kolektif dönüşümün; bireysel olarak atacağımız ufacık adımların birbirini tetiklemesiyle büyüyeceği düşüncesinden yola çıkıyor.
 
Festival aynı zamanda, iklim değişikliğinin etkilerini hafifletmek ve daha yaşanabilir, yeşil bir dünya yaratmak için adım atma yolunda iklim krizi, doğa, etki, kolektivizm, adaptasyon gibi kavramlara dikkat çekecek. Yan etkinlikler kapsamında, atık malzemelerden çalınabilir ses heykelleri üretmeyi hedefleyen “Buluntu Sesler”, çocuklara yönelik “Çevremize Kulak Verelim” ses atölyesi ve “Kültür-Sanat ve İklim” başlığı altında bir panel gerçekleştirilecek.
 

 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir