40. İstanbul Film Festivali Başvuruları Başladı

40. İstanbul Film Festivali Başvuruları Başladıİstanbul Kültür
Sanat Vakfı’nın
Düzenlediği
40. İstanbul
Film Festivali
Başvuruları
Başladı
 
İstanbul Kültür Sanat Vakfı'nın düzenlediği 40. İstanbul Film Festivali başvuruları başladı
 
2021 yılında 40.kez düzenlenen İstanbul Film Festivali’ne film başvurularının 26 Mart’ta sona ereceği festival, 2 Nisan-29 Haziran arasında düzenlenecek.
 
40. İstanbul Film Festivali, 2 Nisan-29 Haziran 2021 tarihleri arasında düzenlenecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteklediği festival, yeni festival formatıyla 2 Nisan'da çevrimiçinde başlangıç yapacak. Haziran ayında ise yarışma bölümleri sinemalarda, açık hava mekânlarında ve çevrimiçi olarak da izlenebilecek. Altın Lale Ulusal yarışma ise, 18-29 Haziran'da yapılacak.
 
Başvurular, 26 Mart’ta sona erecek
 
8 Ocak itibariyle film başvurularını kabul eden festivale, son başvuru tarihi ise 26 Mart olarak belirlendi.  Dünya sineması ve ülkemiz sinemasının en seçkin örneklerini bir araya getirecek olan festival, uluslararası festivallerde prömiyer yapmış ödüllü filmlerden klasik filmlere kadar dolu dolu bir seçkiyle izleyici karşısına çıkacak. Özel gösterimler ve festival sohbetlerinin de gerçekleşeceği festival, Türkiye sinema endüstrisi için de bir nefes alma imkanı olacak.
 
40. İstanbul Film Festivali Türkiye Sineması Danışma Kurulu, sinema yazarları Engin Ertan, Kaan Karsan, Nil Kural ve Esin Küçüktepepınar'dan oluşuyor.
 
Türkiye Sineması bölümündeki filmler Ulusal Yarışma, Ulusal Belgesel Yarışması ve Ulusal Kısa Film Yarışması başlıkları altında izleyicilerle buluşacak. Ulusal Yarışma'da büyük ödül olarak En İyi Film'e "Altın Lale" verilecek, ayrıca festivalin kurucularından Onat Kutlar adına "Jüri Özel Ödülü", "En İyi Yönetmen", "En İyi Kadın Oyuncu", "En İyi Erkek Oyuncu", "En İyi Senaryo", "En İyi Görüntü Yönetmeni", "En İyi Kurgu" ve "En İyi Özgün Müzik" dallarında da birer ödül sunulacak. Festivalde ayrıca Seyfi Teoman adına da "En İyi İlk Film Ödülü" verilecek.
40. İstanbul Film Festivali Başvuruları Başladı
40. İstanbul Film Festivali Başvuruları Başladı
 

BIR YORUM YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir